Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
09/09/2021 - 13:20

Nowy Sącz: spływają deklaracje ze szkół. Są chętni uczniowie by się szczepić

Do Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu spływają deklaracje od rodziców uczniów i od uczniów pełnoletnich o chęci zaszczepienia się przeciw COVID-19. Za nami dopiero tydzień nauki w szkołach, a już zebrała się prawie pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów, którzy chcą się zaszczepić. Zbiórka deklaracji trwa nadal.

Ze szkół działających na terenie Nowego Sącza już zaczęły spływać pierwsze deklaracje o chęci zaszczepienia się przeciw COVID-19. Jak powiedziała Sądeczaninowi Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu do wtorku takich deklaracji było 48.

Czytaj także: Nowy Sącz: punkty szczepień dla uczniów w szkołach czy gdzie indziej?

- Prosimy rodziców, albo uczniów pełnoletnich o to, aby deklarowali się na bieżąco – mówi dyrektor Belska. – Podmiot medyczny jest przygotowany do akcji szczepień.

Jak dowiedział się Sądeczanin jest to ten sam podmiot medyczny, który od kilku miesięcy prowadzi akcję szczepień w mobilnym punkcie szczepień w sali sądeckiego ratusza.

Pierwsze szczepienia uczniów mają być przeprowadzone już w tą niedzielę właśnie w sądeckim ratuszu. Jeśli będzie więcej chętnych uczniów do szczepienia to mobilny punkt zostanie uruchomiony w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu.

- Tam mogło być szczepienie w sobotę, gdyby była taka potrzeba – dodaje nasza rozmówczyni.

Deklaracje przyjmowane są sukcesywnie.

Szczepione będą dzieci od 12. roku życia. Warto wiedzieć, że podczas szczepienia ucznia od 12 do 15 roku życia musi być obecny rodzić, bądź opiekun prawny. Uczniowie od 16 do 18 roku życia mogą zgłaszać się na szczepienie sami, ale muszą posiadać przy sobie zgodę rodzica. Uczniowie pełnoletni sami decydują czy chcą być zaszczepieni i sami zgłaszają się na szczepienie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu