Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
28/10/2018 - 20:15

Nowy Sącz: "Strzelcy" uroczyście ślubowali pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego

Osiemdziesiąt osób, nowych członków Związku Strzeleckiego "Strzelec" w Nowym Sączu zostało dzisiaj zaprzysiężonych po uroczystości odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tylu nowych, młodych ludzi wstąpiło niedawno w szeregi "Strzelca". Komendant główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" bryg. Sławomir Szczerkowski zwracając się do uczestników dzisiejszej uroczystości zaakcentował, że dla nich, jak ich rodzin jest to bardzo ważne wydarzenie. Szczególny moment.

- Dzisiaj, w trakcie pięknego kazania w kościele, podczas uroczystej mszy świętej usłyszeliśmy, czy jesteśmy gotowi na poświęcenia - powiedział komendant Szczerkowski. - Tam za państwem stoi kilkuset młodych ludzi, którzy są na to gotowi. Szkolą się, można ich zobaczyć na różnych patriotycznych uroczystościach, wspomagają wszystkie przedsięwzięcia, które są godne wsparcia. "Strzelcy" zbierali również datki na ten właśnie pomnik, który przed chwilą został odsłonięty.

Komendant Szczerkowski wspomniał, że "Strzelcy" biorą udział w różnych certyfikowanych programach MON. W Nowym Sączu funkcjonują klasy certyfikowane w Zespole Szkół nr 2 im. "Sybiraków".

- Mamy się czym chwalić - dodał Szczerkowski

[email protected], fot. IM.

"Strzelcy" złozyli uroczyste ślubowanie
"Strzelcy" złożyli uroczyste ślubowanie
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu