Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
07/06/2021 - 17:25

Nowy Sącz: szczepionki są, punkt w ratuszu wznawia działalność

Mobilny punkt szczepień w sali reprezentacyjnej ratusza w Nowym Sączu ponownie wznawia, po krótkiej przerwie, działalność. Rusza w czwartek (10 czerwca).

Punkt w ratuszu przez pewien czas nie funkcjonował, a to dlatego, że brakowało szczepionki firmy Pizer. Preparat dotarł już do Nowego Sącza.

- W tym tygodniu szczepienia będą prowadzone w ratuszu przez dwa dni. W czwartek oraz w piątek – mówi Krzysztof Setlak, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Przewidujemy, że przez te dwa dni zaszczepimy czterysta osób.

Są to mieszkańcy, którzy zgłosili się do tego punktu już jakiś czas temu, ale z powodu braku szczepionki firmy Pfizer musieli czekać na przyjęcie pierwszej dawki.

- W tym tygodniu wolnych miejsc już nie mamy – dodaje dyrektor Setlak. – Zobaczymy, kiedy będziemy podawać drugą dawkę szczepionki osobom, które zaszczepiły się w ratuszu.

Od piątku ruszył także Powszechny Punkt Szczepień działający w hali Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Rokitniańczyków w Nowym Sączu.

- Szczepienia mają być prowadzone w tym punkcie przez cały tydzień – dodaje nasz rozmówca. – Szczepionkowy preparat będzie podawany osobom, które mają wyznaczony termin szczepienia.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu