Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
14/11/2019 - 11:20

Nowy Sącz: szykują się podwyżki opłat za parkowanie. Oto proponowane stawki:

No i stało się. Tylko posiadacze Karty Nowosądeczanina będą mogli liczyć na bezpłatny postój przez 90 minut. A jeśli Rada Miasta Nowego Sącza przyjmie na najbliższej sesji projekt uchwały, to od 1 stycznia przyszłego roku za pozostawienie samochodu w wydzielonej strefie płatnego parkowania trzeba będzie zapłacić więcej. Ile?

Gotowy jest projekt uchwały dotyczący ustalenia strefy płatnego parkowania (w mieście są dwie), wysokości opłat za postój w niej auta i sposobu pobierania opłat. Jak już pisaliśmy, Nowy Sącz jest jednym z miast w Małopolsce, w których opłatny za miejsce do parkowania były do tej pory stosunkowo niewygórowane.

Do tej pory w strefie A (ścisłe centrum miasta) opłata wynosiła 2 zł za każdą rozpoczętą godzinę. W strefie B - 1 złotych za każdą rozpoczętą godzinę. Zupełnie inaczej ceny kształtowały się dla posiadaczy abonamentów typu „M”, „A”, „B” i „R”.

Do niedawna Stefami Płatnego Parkowania (A i B) oraz parkingami znajdującymi się przy ul. Długosza, Matejki, Grybowskiej, parkingiem na płycie rynku oraz przy ul. Romanowskiego zarządzała miejska spółka Sądecka Infrastruktura Miejska.

Od 1 września br. strefy płatnego parkowania w Nowym Sączu przeszły w zarząd spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. SIM znajduje się w stanie likwidacji. Do końca tego roku SIM przekaże MPK prowadzenie parkingów, które znajdują się poza tymi strefami przy ul. Długosza, Matejki, Grybowskiej, parking na płycie rynku i przy ul. Romanowskiego.

Co z opłatami za parking na płycie rynku? Niewykluczone, że i one wzrosną.

W projekcie uchwały, nad którą na najbliższej, wtorkowej sesji mają pochylić się sądeccy radni wyszczególnione zostały propozycje cen, jakie mają obowiązywać w Strefie Płatnego Parkowania od nowego roku (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16).

Czytaj także: Parking na płycie sądeckiego rynku zostaje. Może być jednak dużo droższy

Za postój w wyznaczonych miejscach w Strefie Płatnego Parkowania mają być pobierane opłaty jednorazowe i abonamentowe. W projekcie uchwały znajduje się kila rodzajów abonamentów. Wśród nich jest także abonament „UM” dla:

  • radnych Miasta Nowego Sącza, wykorzystujących pojazdy w związku z pełnieniem mandatu radnego
  • pracowników Urzędu Miasta Nowego Sącza, w związku z pełnieniem obowiązków służbowych
  • pracowników jednostek organizacyjnych Miasta Nowego Sącza w związku z pełnieniem obowiązków służbowych
  • pracowników spółek komunalnych oraz członków zarządów tych spółek, jak również pracowników jednostek budżetowych Miasta Nowego Sącza - w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Ten abonament uprawnia do zajmowania płatnego miejsca na postoju przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Bóżniczej oraz w miejscach wyznaczonych przez zarządcę drogi.

Przypomnijmy także zakres obowiązujących stref.

Strefa A obejmuje: ul. Czarnieckiego, ul. Dunajewskiego, ul. Franciszkańską, ul. Kościuszki – odcinek od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Jagiellońską, ul. Pijarską – odcinek od skrzyżowania z ul. Szwedzką do skrzyżowania z ul. Franciszkańską, ul. Piotra Skargi – odcinek od Rynku do skrzyżowania z ul. Franciszkańską, ul. Romanowskiego, Rynek, ul. Sobieskiego, ul. Szwedzka, ul. Św. Ducha, ul. Wyszyńskiego. W strefie A została także wyznaczona strefa ograniczonego postoju na ul. Sobieskiego – wyłącznie dla posiadaczy abonamentu „M - S” i „R – S”.

Strefa B obejmuje: Al. Wolności – odcinek od skrzyżowania z ul Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Grodzką, Plac św. Kazimierza, parking przy skrzyżowaniu ul. Bóżniczej i ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Berka Joselewicza, ul. Jagiellońska – odcinek od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Grodzką, ul. Kopernika – odcinek od skrzyżowania z ul. Długosza do skrzyżowania z ul. Matejki, ul. Konarskiego, ul. Lwowska – odcinek od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Naściszowską, ul. Narutowicza, ul. Pijarska – odcinek od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do skrzyżowania z ul. Bóżniczą, ul. Piotra Skargi – odcinek od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do skrzyżowania z ul. Bulwar Narwiku, ul. Staszica, ul. Tymowskiego.

Poniżej przedstawiamy, jak będą kształtować się opłaty w poszczególnych strefach:







Dziękujemy za przesłanie błędu