Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 października. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
20/09/2018 - 17:55

Nowy Sącz: Szynobus będzie kursował 1 listopada. Mieszkańcy dojadą do cmentarzy

Po informacji o wątpliwościach mieszkańców w sprawie kursowania szynobusu 1 listopada, skontaktował się z redakcją "Sądeczanina" Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza. Mieszkańcy dzielnicy Helena oraz gmin Chełmiec, Podegrodzie, czy Limanowszczyzny, którzy będą chcieli pojechać w dniu Wszystkich Świętych na cmentarze na Gołąbkowicach oraz komunalny przy ul. Rejtana będą mogli w tym dniu skorzystać z szynobusu. Takie uzyskaliśmy od wiceprezydenta zapewnienie.

Można się będzie szybko i bez przeszkód przemieścić z osiedla Helena na drugą stronę miasta w dniu Wszystkich Świętych, by pójść na nekropolie.

Do 1 listopada pozostało zaledwie kilka tygodni i niektórzy mieszkańcy już zachodzili w głowę, jak dostaną się z części miasta znajdującej sie po drugiej stronie budowanego mostu heleńskiego na cmentarze na Gołąbkowicach oraz komunalny przy ul. Rejtana. Wielu mieszkańców obawiało się, że wyjeżdżając z Heleny do centrum miasta samochodami utkną w korkach na obwodnicy północnej.

Czytaj także: Jak ludzie dotrą na cmentarze? Wołanie do władz miasta o szynobus 1 listopada

Pierwszego listopada i w Dzień Zaduszny tradycyjnie na drogach panuje bardzo duży ruch.

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu na nasze zapytanie o kursowanie szynobusu 1 listopada.

- Zapewniam, że szynobus  będzie kursował w dniu Wszystkich Świętych - powiedział naszemu portalowi Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza. - Będzie on jeździł z taką samą częstotliwością, jak w dni powszednie. Mieszkańcy szybko będą mogli przemieścić się z centrum Heleny do centrum miasta, by dotrzeć na cmentarze.

[email protected] fot. archiwum Sądeczanina.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu