Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 kwietnia. Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego
23/10/2019 - 20:40

Nowy Sącz: te 7 przejść dla pieszych w końcu przekroczysz bezpiecznie. Za ile?

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął długo wyczekiwany przez radnych, szefów osiedli, a przede wszystkim mieszkańców przetarg na doświetlenie i dodatkowe zabezpieczenie najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych w Nowym Sączu. Kiedy i za ile inwestycja zostanie zrealizowana?

O które przejścia chodzi? Jako pierwsze wymienione jest to, na Alejach Wolności i ulicy Kolejowej - miedzy dworcami PKP i MPK. Kolejnych pięć przejść funkcjonuje na ul. Nadbrzeżnej. Tu doświetlonych zostanie aż pięć najbardziej newralgicznych – szczególnie w kontekście bezpieczeństwa dzieci i młodzieży - miejsc:

  • przy Szkole Podstawowej nr 20,
  • przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji koło basenu,
  • koło Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej – Skatepark,
  • przy Parku Tysiąclecia,
  • przy Katolickim Przedszkolu Niepublicznym im. Świętej Rodziny.

Zobacz też: Los mostu na Lwowskiej w Nowym Sączu przesądzony? Jaki jest wynik ekspertyzy?

Co najbardziej może cieszyć? Fakt, że miasto chce by inwestycja została wykonana kompleksowo czego dowodem jest gotowość zabezpieczenia niemal całej ulicy Nadbrzeżnej. MZD szacowało przedsięwzięcie na 280 tys. zł rezerwując na każde z siedmiu przejść 40 tys. zł. Oferta wpłynęła tylko jedna firmy z Nowego Sącza, która opiewała na 189 tys. 481 zł. Najdrożej wyceniona była – na prawie 45 tys. - część dotycząca Alei Wolności. Wykonawca daje na roboty aż 73 miesiące gwarancji, a musi je wykonać do 29 listopada tego roku.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu