Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
03/11/2019 - 09:45

Nowy Sącz: tego nikt się nie spodziewał. Co odkryli na dziedzińcu szpitala?

Nikt nie przypuszczał, co kryje się pod maleńkim, wewnętrznym dziedzińcem na terenie szpitala w Nowym Sączu. No właśnie… Do czasu, gdy go nie rozkopano. To, co zobaczyli pracownicy firmy, która podjęła się przebudowy dróg wewnętrznych w sądeckiej lecznicy, naprawdę ich zaskoczyło.

Co zobaczyli po usunięciu starej, asfaltowej nawierzchni z dziedzińca? Zaskoczona była ekipa realizująca zadanie, jak również kompletnie zaskoczone było kierownictwo sądeckiego szpitala.

Natrafiono bowiem na…starą studnię, najprawdopodobniej z czasów austriackich.

- Kiedyś szpital miał właśnie własną studnię, bo musiał mieć zapewnioną wodę – mówi lek. Bogusław Latacz, zastępca dyrektora ds. medycznych w szpitalu w Nowym Sączu. – Musiała ona kiedyś zostać zasypana. Trudno powiedzieć, kiedy to nastąpiło.

Nikt o tej studni nie wiedział. Po rozkopaniu terenu okazało się, że w ziemi znajduje się jakieś dziwne wgłębienie. Początkowo sądzono, że jest to nieużywany kanał, ale bardzo szybko wszystko stało się jasne. Głęboka studnia została oczyszczona, a na jej miejscu stanęła, w środku dziedzińca… fontanna.

Studnia została obudowana, a na środku stanął duży kamień. Zatroszczyli się o to sponsorzy.

Wewnętrzny dziedziniec znajdujący się między szpitalnymi budynkami zmienił się nie do poznania. Został wybrukowany kostką.

Wokół fontanny ustawiono ławeczki. Zrobiło się estetycznie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Tego nikt się nie spodziewał. Co odkryto na dziedzińcu szpitala?
Nikt nie przypuszczał, co kryje się pod maleńkim, wewnętrznym dziedzińcem na terenie szpitala w Nowym Sączu. No właśnie… Do czasu, gdy go nie rozkopano


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021