Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
26/11/2019 - 17:50

Nowy Sącz: teren przy szpitalu to wielki parking. KATASTROFA [ZDJĘCIA]

Znalezienie wolnego miejsca, by zostawić samochód na terenie Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu graniczy dosłownie z cudem. Doskonale wiedzą to ci, którzy próbują tam zaparkować.

Rodziny chorych, osoby, które przyjeżdżają do szpitala na różnego rodzaju badania mają codziennie zgryz, gdzie zaparkować.

Sądecki szpital nie mógł nigdy pochwalić się dużym parkingiem, chociażby takim, jaki posiada szpital w Limanowej. Takiego parkingu otaczającego kompleks szpitalnych budynków można Limanowej naprawdę pozazdrościć.

Miejsc parkingowych na terenie sądeckiej lecznicy nigdy nie było dużo, a kiedy pod koniec ubiegłego roku placówka zaczęła realizować dwie duże inwestycje, czyli budowę nowego skrzydła Centrum Onkologii i nowy pawilon ginekologiczno-położniczy na miejscu wyburzonej pralni, sytuacja stała się KATASTROFALNA.

Mieszkańcy nie mogą już od pewnego czasu parkować wzdłuż drogi dojazdowej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Na tych miejscach zatrzymują się karetki pogotowia ratunkowego i innych służb.

Kiedy ruszyła budowa parkowanie nieopodal placów budów też okazało się niemożliwe.

Od sierpnia aż do października modernizowane były drogi wewnętrzne w najstarszej części szpitala. Od bramy głównej aż do budynków administracyjnych szpitala, jak również wewnętrzny dziedziniec.  Mieszkańcy mieli nadzieję, że sytuacja, jeśli chodzi o miejsca parkingowe nieco się poprawi, gdy drogi wewnętrzne, przy starej części szpitala zostaną oddane do użytku, ale okazało się, że były to próżne nadzieje.

Wygospodarowano tam prawie czterdzieści miejsc postojowych, ale dla garstki…pracowników szpitala.

Trudno się zatem dziwić, że mieszkańcy parkują dosłownie, gdzie się da wzdłuż ulicy Młyńskiej, po obu jej stronach. W parking zamieniło się także część chodnika przy głównym wejściu do szpitala.

Czasami trudno tam dosłownie przejechać. W mini parking zamienił się także trawnik znajdujący się bliżej ronda graniczący z płotem, za którym został wzniesiony nowy pawilon ginekologiczno-położniczy.

- Na razie miejsc parkingowych na terenie szpitala jest niewiele – mówiła nam kilka tygodni temu Elżbieta Jasińska, koordynator projektu pn.: „Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych”.

Szpital posiada jeszcze parking po drugiej stronie, na który wjeżdża się od strony ul. Kopernika. Niestety i on nie jest pojemny. Może się tam zmieścić maksymalnie kilkadziesiąt samochodów. Na nim też ciężko znaleźć wolne miejsce, gdzie można pozostawić auto.

– Ogólnodostępny parking znajdujący się za szpitalną kotłownią będzie modernizowany dopiero w przyszłym roku – dodaje Elżbieta Jasińska.

Ma tam być około 60 miejsc postojowych. Realizacja tego etapu powinna się rozpocząć wiosną przyszłego roku.

Być może jeszcze uda się wygospodarować dodatkowe miejsca postojowe przy nowym pawilonie ginekologiczno-położniczym.

[email protected], fot. IM.

Teren przy szpitalu to wielki parking
Znalezienie wolnego miejsca, by zostawić samochód na terenie Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu graniczy dosłownie z cudem. Doskonale wiedzą to ci, którzy próbują tam zaparkować.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)