Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
01/09/2017 - 09:35

Nowy Sącz: Uroczyste obchody 37. rocznicy powstania „Solidarności”

We czwartek (31 sierpnia) w Nowym Sączu uczczono 37. rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” i podpisania Porozumień Sierpniowych.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 18 w kościele Matki Bożej Niepokalanej, która była sprawowana w intencji ojczyzny i „Solidarności”. Następnie wszyscy uczestniczy obchodów przemaszerowali pod pomnik Solidarności.

- To już 37 lat, jak narodziła się Solidarność. Cały czas walczymy. Wciąż mamy na uwadze te same wartości i postulaty z sierpnia 1981r.  – mówił Krzysztof Kotowicz, kierownik Oddziału nr 1 „Solidarności”.

Głos zabrali także Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza, poseł Jan Duda i senator Stanisław Kogut.

- Tak wielu, tak wiele zawdzięcza tak nie wielu. Gdyby nie upór i praca związkowców to wiele w Polsce by się nie zmieniło – mówił poseł Jan Duda. - Nie zgadzamy się na to, aby nam ludziom „Solidarności” nasze święto próbował organizować jakiś KOD, a pod jego parasolem ludzie dawnych służb. Nie ma także naszej zgody na to, aby Europa Zachodnia próbowała ustawiać Europę, której jesteśmy pełnoprawnym członkiem od 1050 lat, aby groziła nam palcem i udzielała lekcji. Na to się nie zgadzamy.

W uroczystości wziął udział również poseł Józef Leśniak oraz władze urzędu miasta i starostwa. Nie mogło zabraknąć także przedstawicieli "Solidarności" na czele z Andrzejem Szkaradkiem – słynnym działaczem sądeckiej „Solidarności”, który złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem.

RG [email protected] Fot. RG

Uroczyste obchody 37. rocznicy powstania „Solidarności”
We czwartek (31 sierpnia) w Nowym Sączu uczczono 37. rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” i podpisania Porozumień Sierpniowych.


Dziękujemy za przesłanie błędu