Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
20/11/2018 - 13:25

Nowy Sącz, uwaga: zamykają ulicę Zabełecką

Już od 21 listopada kierowcy korzystający z ulicy Zabełeckiej w Nowym Sączu musza być przygotowani na utrudnienia – droga będzie zamknięta dla ruchu aut.

Zobacz też: Na Zabełeckiej i Zdrojowej już budowa mostu heleńskiego nie straszna. Jest kasa na remont

- Zamknięcie spowodowane jest wykonywaniem warstwy ścieralnej nawierzchni bitumicznej. Za utrudnienia przepraszamy - informuje MZD w Nowym Sączu.

Prace według zapowiedzi maja potrwać dwa dni. Zarówno w środę 21 listopada i czwartek 22 listopada ulica zamknięta będzie w godzinach od 7. do 15.

Zobacz też: Na Zdrojowej chcą remontu już zaraz, zanim most heleński zamkną i Zdrojowa się rozleci

Zabełecka to w czasie budowy nowego mostu heleńskiego jedna z najczęściej uczęszczanych ulic Nowego Sącza. Mieszkańcy spodziewali się tego od początku a radny Grzegorz Fecko w ich imieniu wielokrotnie interweniował na zabezpieczenie środków na wzmocnienie nawierzchni nieprzystosowanej zupełnie do takich obciążeń. Można było się to przekonać gdy z podobnego objazdu kierowcy korzystali w trakcie budowy mostu północnego.

Pierwsze pieniądze na ten cel zabezpieczone zostały w budżecie miasta już w 2017 roku a Miejski Zarząd Dróg systematycznie monitoruje stan nie tylko samej Zabełeckiej, ale również pobliskiej ulicy Zdrojowej. Zapowiadane prace są tego dowodem. Niestety, znów nic nie wskazuje, by wraz z remontem drogi pojawiły się nowe chodniki.

Po publikacji materiału dostaliśmy email o takiej treści:

Piszę do Pana w sprawie artykułu "Nowy Sącz, uwaga: zamykają ulicę Zabełecką" który ukazał się na łamach Państwa portalu w dniu wczorajszym. Niestety jego autor się pod nim nie podpisał. Nie wiem skąd zaczerpnął informację w nim zawarte, jakoby remont tejże ulicy zawdzięczamy Panu Grzegorzowi Fecko. W imieniu swoim i innych mieszkańców ulicy Zabełeckiej stanowczo protestujemy i bardzo prosimy o sprostowanie artykułu. Jedynymi osobami, dzięki którym ten remont się odbywa są Pan Prezydent Ryszard Nowak i Pani Radna Elżbieta Chowaniec, więc uprzejmie prosimy aby takie informacje były przekazywane . Pan Grzegorz Fecko lubi błyszczeć to fakt, ale to wielkiemu zaangażowaniu i determinacji Pani Radnej Chowaniec zawdzięczamy modernizację ulicy i nie zgadzamy się na to aby zasługi za tę pracę przypisywał sobie Pan Radny.Dziękujemy za przesłanie błędu