Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
18/10/2019 - 18:40

Nowy Sącz: uważajcie na skrzyżowaniu ul. Matejki i Lwowskiej. Dlaczego?

Na skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Lwowską w Nowym Sączu, jednym z kluczowych w mieście wyłączono sygnalizację świetlną. Dlaczego?

Otóż, kiedy w związku z rozpoczęciem remontu nawierzchni rynku (pierzeja zachodnia) ruch pojazdów został przeniesiony na ulicę, po drugiej stronie ratusza, to w błyskawicznym tempie zaczęły się tworzyć na tym skrzyżowaniu gigantyczne korki.

Ruch tamowała dodatkowo włączona sygnalizacja świetlna. O takiej sytuacji MZD alarmowali mieszkańcy. Sygnały otrzymywała policja.

Dlatego też kierownictwo Miejskiego Zarządu Dróg, po konsultacjach z sądecką policją, zadecydowało, aby wyłączyć sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Lwowską.

Już teraz widać, że to rozwiązanie upłynniło ruch w tej części miasta.

- Jest to jednak rozwiązanie chwilowe na czas prowadzenia prac remontowych w rynku – mówi Jakub Pędzich z zespołu prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu.  – Po ich zakończeniu sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu zostanie ponownie włączona.

Kierownictwo Miejskiego Zarządu Dróg apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności i patrzenie na znaki. Nie zapomnijmy też o zasadzie ograniczonego zaufania.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu