Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
04/04/2019 - 19:35

Nowy Sącz w gronie gmin dogadanych w sprawie "sądeczanki"

Samorządowcy z Brzeska, Gnojnika , Lipnicy Murowanej, Czchowa, Iwkowej, Łososiny Dolnej, Chełmca i Nowego Sącza podpisali dzisiaj w Urzędzie Gminy w Iwkowej (powiat brzeski) porozumienie dotyczące przebiegu korytarza DK 75, czyli słynnej "sądeczanki".


Kilka gmin, przez które ma przechodzić uzgodniony wariant sądeczanki powiedziało "tak" dla koncepcji przebiegu nowej trasy ekspresowej. To kompilacja wariantu zielonego i brązowego.

Czytaj też Cud z sądeczanką? Wybrali jeden wariant drogi do Brzeska. Wiemy jaki

Pod wspólnym wypracowanym stanowiskiem podpis złożył między innymi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

- Gorąco wierzę w to, że "sądeczanka" zostanie wybudowana - mówi prezydent Handzel. - Od przynajmniej  pięciu lat mówimy głośno, że jest to otwarcie komunikacyjne dla Nowego Sącza, ale także dla całego regionu. Bardzo się z tego cieszę, że my - samorządowcy wypowiedzieliśmy się w tej kwestii jednym głosem. Ta inwestycja jest bardzo potrzebna Nowemu Sączowi, całej Kotlinie Sądeckiej, a także tym wszystkim gminom, przez które będzie przebiegała "sądeczanka". Jak bardzo? Tak, jak deszcz na pustyni. Jest to  najważniejsza inwestycja dla całego regionu.


Prezydent Handzel uważa, że wypracowany przez samorządy wariant jest optymalny.

Czytaj też Stało się! Znamy przebieg Sądeczanki. Są już mapy i wizualizcje

- Dzięki niemu, mówiąc kolokwialnie zostanie wyprowadzony ruch z Nowego Sącza - dodaje Ludomir Handzel. - Teraz inwestycja będzie łatwiejsza do realizacji, bo droga w dużej mierze będzie biegła na terenach niezabudowanych. Jest to wariant najkrótszy i stosunkowo bezkolizyjny. O dwadzieścia procent krótszy od najdłuższego. Takie rozwiązanie pozwoli między innymi na skrócenie czasu dojazdu do Krakowa i chociażby mniejsze zużycie paliwa.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. TK, facebook prezydenta Ludomira Handzla.

Wybrany wariant sądeczanki, podpisane porozumienie
Wybrany wariant sądeczanki, podpisane porozumienie


Dziękujemy za przesłanie błędu