Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
28/08/2018 - 13:30

Nowy Sącz: W poniedziałek można będzie przejechać przez rondo pod zamkiem

Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższy poniedziałek kierowcy będą mogli przejechać przez nowe rondo pod zamkiem. Zostanie ono tymczasowo dopuszczone do ruchu. Choć ruch zostanie puszczony, wykonawca będzie miał do położenia ostatnią warstwę asfaltu (ścieralną), no i oczywiście wykonanie niezbędnej infrastruktury czyli chodników.

Rondo pod zamkiem zaczyna nabierać wyglądu. Prace posuwają się do przodu. Wykonawcy, na razie sprzyja pogoda.

Na dojazdach do ronda od strony ul. Bulwar Narwiku, Kazimierza Wielkiego oraz Piotra Skargi wylana została wczoraj asfaltowa podbudowa.

- Dzisiaj taka podbudowa zostanie położona na dojazdach do ronda od strony ul. Tarnowskiej oraz nowego mostu heleńskiego, a także wokół pierścienia samego ronda – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Jutro wykonawca będzie kładł kolejną  warstwę asfaltu. Ostatnią tzw. ścieralną położymy dopiero, kiedy będzie ukończony dojazd do nowego mostu. Mam nadzieję, że kierowcy będą już mogli przejechać po nowym rondzie pod zamkiem w najbliższy poniedziałek (3 września). Rondo zostanie tymczasowo dopuszczone do ruchu.

Do wykończenia będzie jeszcze cała infrastruktura wokół ronda.

[email protected], Fot. IM.

Rondo pod zamkiem
Rondo pod zamkiem


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)