Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 14 listopada. Imieniny: Emila, Laury, Rogera
11/04/2019 - 18:55

Nowy Sącz: w rynku będzie "sklep z policją". Zobacz gdzie [ZDJĘCIA]

W kamienicy Rynek 21 w Nowym Sączu powstanie "sklep z policją". W lokalu, który miasto zamierza oddać nieodpłatnie sądeckiej policji, mieszkańcy będą mogli porozmawiać z dzielnicowym i zgłosić mu problem. Punkt ma zacząć funkcjonować najprawdopodobniej przed wakacjami.

Do 2011 roku sądeccy policjanci zajmowali dwa duże budynki w centrum miasta przy ul. Dunajewskiego oraz Szwedzkiej. Potem policja przeprowadziła się do nowej komendy, która została wybudowana przy ul. Grottgera.

Nowa siedziba policjantów jest jednak oddalona od ścisłego centrum o kilka kilometrów. Już od pewnego czasu mieszkańcy postulowali, że policja powinna wrócić do centrum Nowego Sącza. Przebąkiwali właśnie o uruchomieniu jakiegoś punktu, albo posterunku.

Nowe władze miasta wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom postanowiły przekazać policji nieodpłatnie w użyczenie trzydziestometrowy lokal w kamienicy mieszczącej się w ścisłym centrum miasta na sądeckim rynku pod adresem 21. Lokal ten, znajdujący się w zasobach Urzędu Miasta jest obecnie niewykorzystywany.

- Nasza intencja jest taka, aby policja pojawiła się w ścisłym centrum miasta. To podniesie przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa mieszkańców - mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza.  - Chcę, żeby w centrum było takie miejsce, gdzie nowosądeczanie będą mogli mieć policję, mówiąc kolokwialnie, „pod ręką”. Funkcjonariusze na takie miejsca mówią „sklep z policją”.

Według zapewnień prezydenta Handzla miasto na własny koszt wyremontuje wspomniany lokal, a także go wyposaży. Prezydent liczy na to, że stanie się to jeszcze przed wakacjami. - Mam taką nadzieję, że tak będzie - stwierdza.

Przypomnijmy, że powrót sadeckiej policji do centrum miasta był jedną z obietnic wyborczych, które forsowała Koalicja Nowosądecka. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu ponosić będzie koszty z tytułu opłat za media i świadczenia komunalne, utrzymania lokalu, a także opłacać będzie podatek od nieruchomości.

Co na to policja?

Komendant miejski policji w Nowym Sączu insp. Jarosław Tokarczyk precyzuje, że będzie to punkt przyjęć petentów. Dyżury będą w nim pełnili dzielnicowi.

- Ten punkt nie będzie całodobowy - mówi komendant Tokarczyk. - Zamysł jest taki, żeby dyżurowali tam dzielnicowi. Mieszkańcy będą mogli przyjść i porozmawiać z dzielnicowymi, zgłosić im sprawy, które sądeczan nurtują.

[email protected], fot. IM, UM w Nowym Sączu, wizualizacja - UM w Nowym Sączu

Nowy Sącz: w rynku będzie "sklep z policją". Zobacz gdzie? [ZDJĘCIA]
Sklep z policją
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu