Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
06/06/2020 - 19:05

Nowy Sącz: w tym roku jest więcej pieniędzy! Rusza Budżet Obywatelski

Na co zostaną wydatkowane 3 miliony 180 tysięcy złotych w dwudziestu pięciu osiedlach w Nowym Sączu? Przekonamy się o tym w połowie października, kiedy zostaną ogłoszone wyniki Budżetu Obywatelskiego na 2021. Wtedy też poznany zwycięskie projekty, które będą realizowane w przyszłym roku.

Jakie między innymi inwestycje wpiszą się w sądeckie osiedla? To będzie wiadomo już za kilka miesięcy. Właśnie rozpoczęła się realizacja 6. edycji Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Mieszkańcy Nowego Sącza z każdego z 25 osiedli zdecydują na co wydadzą pieniądze, które zostały zagwarantowane w tegorocznym budżecie na różnorodne zadania.

Czytaj także: Nowy Sącz: V edycja Budżetu Obywatelskiego. Ile pieniędzy na sądeckie osiedla?

Na realizację zwycięskich projektów miasto przeznaczy w tym roku łącznie 3 180 000 złotych, jest to o 1 180 000 złotych więcej niż w roku ubiegłym.

Zasady Budżetu Obywatelskiego nie uległy zmianie. Zwiększyła się jedynie kwota, jaka będzie do dyspozycji.

Podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie można zgłaszać projektów ogólnomiejskich. Środki podzielono między każde z osiedli proporcjonalnie według liczby mieszkańców oraz jego powierzchni.

Największy budżet przypadł osiedlom: Zawada (235 tys. zł), Kochanowskiego (215 tys. zł) i Helena (210 tys. zł), a najmniejszy – 25 tys. złotych osiedlu Kilińskiego, Chruślice (42 tys. zł) oraz Centrum (44 tys. zł).

Przypomnijmy, że poprzednia edycja Budżetu Obywatelskiego cieszyła się najmniejszym zainteresowaniem sądeczan. Swój głos oddało nieco ponad 3 tysiące osób. W minionym roku mieszkańcy trzech osiedli w ogóle nie zgłosili żadnego projektu.

Nabór wniosków rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 6 lipca. Podanie ostatecznej listy projektów poddanych pod głosowanie budżetu obywatelskiego zaplanowano na połowę września Głosowanie nad propozycjami zgłoszonymi przez mieszkańców odbędzie się między 1 a 8 października. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 października.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu