Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
13/02/2020 - 13:10

Nowy Sącz: w walentynki odwiedź sądecką kładkę miłości [ZDJĘCIA]

Jutro walentynki. Mosty miłości są bardzo popularne na całym świecie. Na nich zakochani zawieszają - na znak łączącego ich uczucia - metalowe kłódki. Na większości z nich wypisane są inicjały, albo imiona zakochanych i rok, w którym uczucie połączyło tych dwojga ludzi. Również Nowy Sącza ma takie miejsce. Wiecie gdzie się znajduje?

Czym prędzej spieszymy z odpowiedzią na to pytanie. Przecież to nasza wisząca kładka nad Kamienicą. Fakt, spaprał ją ostatnio sprayem jakiś obszczymur, ale i tak to właśnie miejsce upodobali sobie zakochani z naszego miasta i całej Sądecczyzny. Na metalowych barierkach i ażurowych jej elementach zakochani zostawili zawieszone kłódki ze swoimi inicjałami, imionami, będącymi dowodami ich miłości.

Jeszcze przed remontem kładki, który został przeprowadzony w ubiegłym roku, kłódek było naprawdę sporo. Przechodzący nią sądeczanie na widok wiszących kłódeczek uśmiechali się z sympatią. Po zakończeniu modernizacji kładki ten sympatyczny element powrócił.

Na razie jest ich kilka, ale… Zakochani, którzy zdecydowali się na zawieszenie kłódki na kładce nad Kamienicą oczywiście wyrzucili kluczyk do płynącej poniżej rzeki na znak, że ich uczucie pozostanie nierozerwalne do końca życia.

Być może to miejsce stanie się równie popularne jak Kładka Ojca Bernatka w Krakowie. Będąc w stolicy Małopolski warto się tam wybrać. Ona również staje się rozpoznawalnym miejscem dla zakochanych. Na barierce mostu zakochani zapięli tam już setki kłódek.

Również Wrocław ma takie miejsce – Most Tumski, ma swój most zakochanych także Bydgoszcz – to kładka przy Operze Nova. W Warszawie kłódki pojawiają się na Moście Poniatowskiego.

Mosty miłości znajdują się i w innych miejscach na świecie. W samej Europie jest kilka takich miejsc m.in. florencki Ponte Vecchio nad rzeką Arno, rzymski Most Mulwijski, paryski Pont des Arts.

[email protected], fot. IM.

Nowy Sącz: w walentynki odwiedź kładkę miłości [ZDJĘCIA]
Jutro walentynki. Jak one, to słowa miłość, zakochani odmieniane są przez wszystkie przypadki. Mosty miłości są bardzo popularne na całym świecie. Na nich zakochani zawieszają na znak łączącego ich uczucia metalowe kłódki. Na większości z nich wypisane są inicjały, albo imiona zakochanych i rok, w którym uczucie połączyło tych dwojga ludzi. Również Nowy Sącza ma takie miejsce. Zastanawiacie się, gdzie się znajduje?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe