Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
29/11/2022 - 21:55

Nowy Sącz: wahadło na moście na Lwowskiej. Co się dzieje?

Zgodnie z zapowiedziami już jutro, 30 listopada ruszają kolejne prace naprawcze przy dylatacjach na moście nad Kamienicą w ciągu ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: od jutra wahadło na moście na Lwowskiej. Co się dzieje?

O konieczności przeprowadzenia kolejnych napraw dylatacji owego mostu mówi się cały czas. To wyjątkowo ważne roboty, bo dylatacje odpowiadają za – w dużym uproszczeniu – „elastyczność mostu”, niwelują jego ruch spowodowane m.in. ruchem ziemi i obciążeniem. Część takich prac wykonywana była już w lipcu. Wtedy przez kilka godzin obowiązywał tu ruch wahadłowy. A od jutra, czyli od środy 30 listopada drogowcy znów zabierają się do pracy.

Zobacz też: Chełmiec: niech budują ten łącznik, ale niech po sobie sprzątają. Tu też mają dość błota

Prace zaczną się już o godz. 8 i prowadzone będą aż do 3 grudnia czyli do soboty do godz. 20. - Remont wykonywany będzie połówkami jezdni. Ruch będzie odbywał się wahadłowo - informuje w specjalnym komunikacie Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zaznaczając jednocześnie, że na czas trwania remontu sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Matejki – Lwowska zostanie wyłączona.

Oferty w postępowaniu przetargowym złożyły trzy firmy. 415 887 zł to propozycja cenowa przedstawiona przez spółkę PRIMOST POŁUDNIE z Będzina. Firma Budownictwo Komunikacyjne Walenty Kuśnierz zażyczyła sobie z kolei 210 408 zł. Najtańszą ofertę złożyła Halina Dostal Rekto ze Złotnik, która wyceniła pracę na 148 500 zł. W budżecie na realizację inwestycji zabezpieczono 179 000 zł brutto, nie powinno być zatem dla nikogo zaskoczeniem, że MZD wybrał trzecią z wymienionych wyżej firm. ([email protected] Fot.: MZD)Dziękujemy za przesłanie błędu