Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
12/11/2022 - 08:35

Nowy Sącz: wiemy, kto naprawi most na Lwowskiej

Miejski Zarząd Dróg już wybrał firmę, która wykonana kolejne naprawy mostu nad Kamienicą w ciągu ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu.

Oferty w postępowaniu przetargowym złożyły trzy firmy. 415 887 zł to propozycja cenowa przedstawiona przez spółkę PRIMOST POŁUDNIE z Będzina. Firma Budownictwo Komunikacyjne Walenty Kuśnierz zażyczyła sobie z kolei 210 408 zł. Najtańszą ofertę złożyła Halina Dostal Rekto ze Złotnik, która wyceniła pracę na 148 500 zł. W budżecie na realizację inwestycji zabezpieczono 179 000 zł brutto, nie powinno być zatem dla nikogo zaskoczeniem, że MZD wybrał trzecią z wymienionych wyżej firm.

Jaki będzie zakres robót? - Przedmiotem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest modernizacja urządzeń dylatacyjnych na moście w ciągu ul. Lwowskiej nad rzeką Kamienica będzie polegała na wykonaniu nowych bitumicznych urządzeń dylatacyjnych – tak wynika ze Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Zobacz też: Nowy Sącz: jest kasa, by powalczyć z osuwiskiem na Dąbrówce

- W zakres zadania wchodzi również dobór szerokości dylatacji oraz opracowanie projektu warsztatowego modernizacji urządzeń dylatacyjnych. Zadanie obejmuje także opracowanie zastępczej organizacji ruchu na czas prowadzenia prac wraz z jej wprowadzeniem, utrzymaniem i przywróceniem stałej organizacji ruchu po zakończeniu robót - brzmi dalsza część zapisu.

To wyjątkowo ważne roboty, bo dylatacje odpowiadają za – w dużym uproszczeniu – „elastyczność mostu”, niwelują jego ruchu spowodowane m.in. ruchem ziemi i obciążeniem.

Zaznaczmy też, że część takich prac na wspominanym moście wykonywana była już w lipcu. Wtedy przez kilka godzin obowiązywał tu ruch wahadłowy. Teraz prace będą wykonane do 15 listopada tego roku, ale czy uda się dotrzymać tego terminu? Tu kluczowe mogą okazać się warunki pogodowe. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu