Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
17/07/2019 - 17:20

Nowy Sącz: wyburzą starą estakadę aż do połowy ulicy Tarnowskiej [FILM]

Pół ulicy Tarnowskiej wraz ze starą estakadą będącą w katastrofalnym stanie na Górze Zabełeckiej w Nowym Sączu zostanie wyburzona. I to już niedługo.

W tym czasie na drugim pasie ulicy Tarnowskiej będzie odbywał się ruch pojazdów. Góra Zabełecka jest newralgicznym puntem wyjazdowym i wjazdowym do miasta. Dzisiaj zaczął się remont ul. Tarnowskiej. Uwaga kierowcy! Obowiązuje zmiana organizacji ruchu. Wyjeżdżając i wjeżdżając do miasta patrzcie na tymczasowe oznakowanie i tablice informujące o utrudnieniach.

Pracownicy firmy, która wygrała przetarg na to zadanie rozpoczęli dzisiaj rano prace. W pierwszej kolejności demontowali stare zniszczone i powyginane przez samochody bariery. W takim stanie znajdowały się przynajmniej od kilku lat.

Przypomnijmy, że część chodnika na estakadzie była od lat wygrodzona zabezpieczającymi barierkami. Zostanie ona wyburzona i wykonana od nowa. Z tą inwestycją nie można było dłużej czekać. Konstrukcja sypała się w oczach.

Remontem zostanie objęty ponad 100 metrowy odcinek estakady. Prace potrwają do 29 listopada.

Inwestycja pochłonie ponad 3,5 mln złotych. Nareszcie udało się zabezpieczyć taką kwotę w budżecie miasta.

Jeden z mieszkańców, z którym dzisiaj rano rozmawialiśmy zwrócił i słusznie uwagę na dość pilną do rozwiązania kwestię. Wytyczenia przejścia dla pieszych. Wielu mieszkańców idzie przez Górę Zabełecką do pobliskich ogrodów działkowych.

[email protected], fot. IM

Rozpoczął się remont ul. Tarnowskiej na Górze Zabełeckiej
Pół ulicy Tarnowskiej wraz ze starą estakadą będącą w katastrofalnym stanie na Górze Zabełeckiej w Nowym Sączu zostanie wyburzona. I to już niedługo.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)