Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
01/08/2023 - 12:35

Nowy Sącz wykręcił pierwsze miejsce w jednej z kategorii akcji Rowerowa Stolica Polski

Nowosądeczanie w tym roku nie wykręcili tylu kilometrów, by stać się Rowerową Stolicą Polski, ale wypadli całkiem nieźle. W tym roku stolica Sądecczyzny w tej ogólnopolskiej rywalizacji zajęła 1 miejsce w kategorii miast 65 - 100 tys. mieszkańców.

Czytaj także: Co dzieje się na lądowisku dla helikopterów w Nowym Sączu? [ZDJĘCIA]

Choć w tym roku Nowy Sącz nie będzie Rowerową Stolicą Polski jest się czym pochwalić. W tym roku do akcji przyłączyło się więcej rowerzystów, którzy przejechali znacznie więcej kilometrów, by Nowy Sącz, pretendujący do miana Rowerowej Stolicy Polski osiągnął jak najlepszy wynik.

W tegorocznej edycji tej akcji - w rywalizacji ogólnej Nowy Sącz zajął wysoką - dziewiątą lokatę na 62 miasta w rankingu. Na wynik Nowego Sącza zapracowało 737 rowerzystów: 278 kobiet i 459 mężczyzn, którzy łącznie wykręcili 324 701 kilometry ustanawiając nowy rekord, który o prawie 67 tysięcy kilometrów jest lepszy od ubiegłorocznego wyniku. 

W tegorocznej edycji akcji Nowy Sącz zdobył łącznie 4 029 punkty.

Aż 151 osób przekroczyło w rywalizacji próg 1000 kilometrów i w nagrodę otrzymają od prezydenta Ludomira Handzla dedykowaną koszulkę Rowerowej Stolicy Polski.

- Podsumowanie tegorocznych zmagań w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski połączone z wręczeniem nagród odbędzie się podczas uroczystej gali w ratuszu we wrześniu – powiedział „Sądeczaninowi” Mariusz Smoleń, kierownik referatu komunikacji społecznej Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Czytaj także: Wandale nie mieli litości na osiedlu Gorzków. Straty nie są małe [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że była to już piata edycja ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zabawę organizuje Bydgoszcz.

W tym roku o tytuł Rowerowej Stolicy Polski walczyły 62 miasta i 90 gmin. W walce wzięło udział ponad 70 tysięcy rowerzystów, którzy łącznie przejechali w sumie 12 milionów kilometrów.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu