Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
04/09/2014 - 07:45

Nowy Sącz: Wystawa zdjęć z Euromajdanu w Sokole

Wczoraj w Małopolskim Centrum Kultury Sokół odbył się wernisaż i otwarcie wystawy fotograficznej "O godność, wolność, niepodległość. Euromajdan 2013/2014 autorstwa Piotra Apolinarskiego.
Wystawa towarzyszy IX Forum Ekonomicznego Młodych Liderów.

Gościem specjalnym pokazu był fotograf Piotr Apolinarski (fotoreporter wojenny), i Vitaliy Portnikov, ukraiński publicysta i analityk.

Autor mówi o swojej ekspozycji: - Gdy po raz pierwszy przyjechałem na Majdan w grudniu, zaskoczyła mnie determinacja i dyscyplina, którą okazali Ukraińcy. Ich wola walki o życie w demokratycznym i stabilnym kraju. Naród, które za aspiracje do bycia członkiem Unii Europejskiej zapłacił krwią. Ukraińcy bardzo wierzą w to, co robią, ale też w to, że nie są osamotnieni w tej walce. Po trzech miesiącach spędzonych na Ukrainie jestem przekonany, że są zdolni do ogromnych poświeceń, aby udowodnic, że zasługują na to aby być w zjednoczonej Europie.

Podobno jeden obraz jest więcej wart niż tysiąc słow. Mam nadzieję, że te fotografie przybliżą istotę tego, co działo się i nadal dzieje zaraz koło nas.

(Rob)
Fot. Rob
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)