Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
24/02/2017 - 16:55

Nowy Sącz: Zderzenie na skrzyżowaniu ul. Nawojowskiej i Piłsudskiego. Przerwany egzamin na prawo jazdy

Na skrzyżowaniu ul. Nawojowskiej i Piłsudskiego w Nowym Sączu doszło wczoraj rano do zderzenia dwóch samochodów. Jednym z pojazdów, biorących udział w tym zdarzeniu był samochód nauki jazdy. Jak dowiedział się portal „Sądeczanin.info” w tym czasie trwała jazda egzaminacyjna.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek, kilka minut po godz. 7.00. Na tym skrzyżowaniu panuje zawsze spory ruch. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Oba samochody zostały uszkodzone.

Rzeczniczka sądeckiej policji mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak potwierdziła portalowi Sądeczanin.info, że taka sytuacja faktycznie zaistniała wczoraj w tym rejonie miasta.

– Policjanci pracujący na miejscu tej kolizji ustalili, że egzaminator wraz z prowadzącą pojazd egzaminowaną kursantką nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Skoda Fabia i doprowadził do zderzenia oraz uszkodzenia samochodów – informuje rzeczniczka sądeckiej policji.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ukarali egzaminatora mandatem.

Zapytaliśmy Waldemara Olszyńskiego, dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, czy samochód nauki jazdy należy do floty nowosądeckiego ośrodka.

- Tak, jest to samochód MORD w Nowym Sączu – potwierdził dyrektor Olszyński.  – Wiadomo mi, że do sytuacji doszło w trakcie przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy. Całe szczęście, że uczestnicy tego zdarzenia nie ucierpieli. Po powrocie z urlopu dokładnie zapoznam się ze sprawą. Między innymi przeglądnę nagranie z przebiegu egzaminu.

Jak powiedział nam dyrektor Olszyński samochody nauki jazdy - popularne „elki” Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego wyposażone są w kamery i każdy przeprowadzany egzamin jest rejestrowany.

(MACH), Fot. (s) – zdjęcie ilustracyjne. Dziękujemy za przesłanie błędu