Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
01/04/2023 - 19:05

Nowy Sącz: zmarł wieloletni ordynator oddziału chirurgicznego dla dzieci w sądeckim szpitalu

Rodzina, środowisko lekarskie są pogrążeni w żałobie po śmierci dr. n. med. Aleksandra Piwowarczyka, wieloletniego ordynatora oddziału chirurgicznego dla dzieci w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Odszedł wspaniały specjalista chirurgii dziecięcej, wyjątkowy człowiek, oddany bez reszty małym pacjentom.

Dr n. med. Aleksander Piwowarczyk zmarł 29 marca br. po długiej i ciężkiej chorobie.

Aleksander Piwowarczyk urodził się w 1936 roku w Regulicach koło Krakowa. Był dr n. med.  (Akademia Medyczna Bydgoszcz 1993 r.), absolwentem Akademii Medycznej w Krakowie (1961 r.). Chirurgiem dziecięcym. Pracował w szpitalach w Gorlicach, Rabce, Gliwicach (1963 – 1967), następnie w Szpitalu im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu w latach 1967 – 2000. Dwa lata pracował w Libii. Był lekarzem wojewódzkim w Nowym Sączu w latach 1994 – 1995. Autorem publikacji naukowych.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 29 marca br. odszedł od nas dr n. med. Aleksander Piwowarczyk. Wieloletni ordynator Oddziału Chirurgicznego dla Dzieci w latach 1967 – 1991.  Człowiek niezwykle sumienny, koleżeński oraz bezwzględnie oddany pacjentom – tak zmarłego, wspaniałego lekarza żegna dyrekcja i pracownicy Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

- Odszedł wyjątkowy człowiek. Lekarz, który dzierżył w dłoniach ludzkie serca, człowiek wielkiej mądrości, pełen szlachetności i życzliwości, bezgranicznie oddany potrzebom tego małego i tego dużego człowieka, głęboko wrażliwy na cierpienie. Najwyższej klasy specjalista chirurgii dziecięcej i ogólnej.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu