Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
23/10/2020 - 17:15

Nowy Sącz: Zmarła Cecylia Góra. Nauczycielka z powołania

W środę 21 października zmarła Cecylia Góra, emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu. Miała 93 lata.

Była wspaniałym pedagogiem i wychowawcą wielu pokoleń Sądeczan, którym z wielkim oddaniem przekazywała miłość do języka polskiego, polskiej kultury i Ojczyzny.

Czytaj także: Jest decyzja w sprawie tegorocznej kwesty na sądeckich cmentarzach

- Swój zawód traktowała jako szczególne powołanie, dając wzór pedagoga i niezwykle życzliwego człowieka – wspomina zmarłą nauczycielkę Marta Plata, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu. - Wiele serca okazywała młodym nauczycielom, dzieląc się z nimi swoim doświadczeniem. Zawsze mogliśmy liczyć na jej cenne rady, a co najważniejsze na jej niezachwialną wiarę w nasze możliwości. Zostawiła trwały ślad w naszej pamięci i dorobku szkoły. Pani Celinko, pozostanie Pani w naszych sercach.

Tak o zmarłej Cecylii Górze wypowiadają się również nauczyciele i jej wychowankowie.

Pogrzeb odbędzie się jutro (24 października). Msza święta odbędzie się o godz. 13 w kościele Matki Boskiej Niepokalanej w Nowym Sączu. O godz. 14 rozpocznie się różaniec, a potem uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Gołąbkowicach.

[email protected], fot. arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu