Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 lutego. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
21/03/2018 - 08:55

Nowy Sącz znajdzie się na mapach pogody Telewizji Polskiej? Prezydent Gwiżdż wysłał prośbę do Jacka Kurskiego

Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta Nowego Sącza zwrócił się z prośbą do Jacka Kurskiego, prezesa Zarządu Telewizji Polskiej o to, aby miasto Nowy Sącz zostało uwzględnione na ogólnopolskich mapach pogody.

Pismo w tej sprawie zostało przesłane już do Warszawy. Wiceprezydent Gwiżdż zabiega, aby miasto Nowy Sącz widniało na mapie podczas prezentacji pogody w I i II programie telewizji, a także w TVP Info, wzorem innych byłych miast wojewódzkich.

Prezydent Gwiżdż podkreśla w piśmie, że na mapach pogodowych  uwzględnione są miasta mniejsze i o mniejszym oddziaływaniu regionalnym.

Na co jeszcze zwraca uwagę? Przede wszystkim na to, że Nowy Sącz jest trzecim, co do wielkości miastem Małopolski (po Krakowie i Tarnowie) oraz stolicą ważnego subregionu Małopolski o bogatych walorach gospodarczych, a przede wszystkim przyrodniczych i uzdrowiskowych.

- Stąd też istotne jest informowanie o tym, jaki jest przewidywany stan pogody w obrębie tego subregionu, którego stolicą jest Nowy Sącz – podkreślił Jerzy Gwiżdż.

Z tego, że miasto Nowy Sącz znajdzie się na mapach pogody, jak zaznaczył wiceprezydent, będą zadowoleni nie tylko mieszkańcy miasta, ale także turyści, którzy bardzo chętnie wypoczywają w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie.

[email protected], Fot. IM, źródło: UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020