Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
30/07/2020 - 19:30

Nowy Sącz: znamy datę otwarcia basenu nad Łubinką! To nie ten sam obiekt

Basen przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu po kilku latach przestoju ponownie będzie służył mieszkańcom. Kompletnie zmodernizowany obiekt zostanie uroczyście otwarty w sobotę o godz. 10.

W dobie pandemii koronawirusa z atrakcji znajdujących się na terenie przy ul. Zdrojowej będzie mogło korzystać maksymalnie 300 osób, przy zachowaniu i przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Przypomnijmy, że basen był nieczynny od 2014 roku, kiedy powódź uszkodziła główną nieckę. Ówczesny dzierżawca obiektu nie chciał przeprowadzić niezbędnego remontu, bo według niego było to nieopłacalne.

Po tym, jak miasto przejęło ponownie teren przy ul. Zdrojowej, nowy gospodarz Nowego Sącza postanowił uratować obiekt dla mieszkańców. Zamiast wyburzyć zdewastowaną i porastającą chwastami nieckę basenową, całkowicie została ona zmodernizowana.

Czytaj także: Nowy Sącz: zupełnie inny basen nad Łubinką. Czy uda się go otworzyć 1 sierpnia?

Od soboty sądeczanie będą mogli już korzystać z tego obiektu. Modernizację przeprowadziła sądecka firma Erbet.

Jeszcze kilka dni temu uruchomienie obiektu stało pod znakiem zapytania z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w naszym regionie.

Dzisiaj w sądeckim ratuszu znowu zebrał się miejski sztab kryzysowy. Podczas tego posiedzenia był między innymi omawiany temat uruchomienia basenu nad Łubinką.

- Temat był konsultowany z służbami sanitarno-epidemiologicznymi – mówi prezydent Ludomir Handzel. – Ostatecznie podjęliśmy decyzję o otwarciu basenu przy zachowaniu, w obecnej sytuacji epidemiologicznej szczególnych rygorów sanitarnych. Bardziej ostrych od tych, które rekomenduje obecnie główny inspektor sanitarny.

Ograniczona została o połowę liczba osób, która według rekomendacji Ministerstwa Zdrowia i GIS może przebywać na terenie takich obiektów.

Na basenie nad Łubinką będzie mogło być maksymalnie trzysta osób.

- Według obowiązujących przepisów zgodę mamy na 750 osób – dodaje gospodarz miasta. – Liczba osób przebywających została o połowę zmniejszona z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w mieście. Każda osoba wchodząca na teren obiektu będzie proszona o zdezynfekowanie dłoni. Powinna też pamiętać o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i dystansu społecznego.

Koszt zrealizowanej inwestycji wyniósł niemal 6 mln złotych.

[email protected], fot. arch. firmy Erbet w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: zupełnie inny basen nad Łubinką. Czy uda się go otworzyć 1 sierpnia?
W połowie lipca, tak, jak przewidywał harmonogram firma Erbet zakończyła modernizację basenu nad Łubinką przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu. Odnowiony obiekt ma być uruchomiony dosłownie za kilka dni – 1 sierpnia. Czy tak będzie?


Dziękujemy za przesłanie błędu