Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
12/08/2019 - 11:55

Nowy Sącz: zniszczona kostka fruwa niczym pociski. MZD interweniuje

Uwaga. Kierowcy, noga z gazu na skrzyżowaniu ulic Rejtana i Nawojowskiej. Betonowa kostka na chodniku się wykrusza, ląduje na jezdni a potem wystrzeliwuje spod kół i może trafić w inne auto albo pieszego.

Betonowa kostka tworząca nawierzchnię chodnika wzdłuż ulicy Rejtana jest w opłakanym stanie. Beton się kruszy a większe kawałki lądują na jezdni zrzucane tam przez przechodniów. Ubytków z dnia na dzień przybywa, ruch tu jest jaki jest i robią się niewesoło. Mniejsze kawałki betonu zgniatane są przez koła aut, ale te większe wystrzeliwują pod naporem kół i lądują albo z powrotem na chodniku, gdzie pieszych jest równie wielu jak aut, albo gdzieś w innym miejscu na jezdni. Niezależnie od tego, co się z nimi dzieje dalej, robi się niebezpiecznie.

Zobacz też: Nowy Sącz: światła znów nieme. Jest niebezpiecznie na skrzyżowaniach

Fragmenty kostki trzeba jak najszybciej zebrać i zabezpieczyć resztę nawierzchni, by ubytków przestało przybywać.

- Mamy tu historię podobną do tej, z którą mieliśmy do czynienia wokół Rynku. Będziemy interweniować i zabezpieczymy to miejsce – mówi szef Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki i apeluje do wszystkich, by podobne sytuacje zgłaszać bezpośrednio do służb miejskich. Telefon do MZD: 18 442 79 67.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)