Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
11/03/2019 - 12:45

Nowy Sącz: zobacz całą prawdę o kładce nad Nawojowską. Zdjęcia nie kłamią

Ruszyły prace przy przebudowie kładki nad ulicą Nawojowską w Nowym Sączu. Zdjęcia, które wykonaliśmy – dzięki uprzejmości wykonawcy remontu - bezpośrednio na kładce nie pozostawiają żadnych złudzeń co do tego, jaki był rzeczywiście stan techniczny tego miejsca.

Nowa kładka ma zostać oddana do użytku do 15 czerwca. Trwają tam pierwsze prace przy demontażu starej konstrukcji – stare stopnie będą całkowicie usunięte a nowa konstrukcja oparta będzie jedynie o stare dźwigary. Po ostatnich przeglądach kładka była dopuszczona do użytku jedynie do końca czerwca 2019 roku a to i tak tylko pod warunkiem, że codziennie będą tu przeprowadzane przeglądy. Wykonawca, który wygrał przetarg na przebudowę tego miejsca zaznaczył, że takie przeglądy robił od chwili podpisania na inwestycje umowy z miastem.

Zobacz też: Pobojowisko! Jeden podmuch i beton "strzelił jak zapałki"! [GALERIA]

I to właśnie dlatego już teraz a nie choćby w wakacje, gdy pobliskie szkoły są zamknięte ruszyła budowa nowego przejścia. W czerwcu mogłoby się bowiem okazać, że kładka nie przeszłaby kolejnego gruntownego przeglądu i nie można by było korzystać z niej już nawet warunkowo.

Po co komu codzienne przeglądy? Zobaczcie jak wyglądają stopnie po usunięciu z nich betonu i masy bitumicznej, którą były wielokrotnie ratowane. Przerażenie człowieka ogarnia.

Dodatkowo ważna informacja dla kierowców – na czas przebudowy kładki uruchomiono tymczasowe przejście dla pieszych, na dole, tuż obok konstrukcji. Pamiętajcie o tym, że korzystać z niego będą dzieci, uczniowie pobliskich szkół. Zatem noga z gazu już zawczasu!

ES [email protected] Fot.: ES

Nowy Sącz: Zobacz całą prawdę o kładce nad Nawojowską. Zdjęcia nie kłamią
Fot.: ES 11. 03. 2019.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe