Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
23/11/2018 - 20:55

Nowy Sącz: zwolnienia w magistracie. Wyrzucili pięciu dyrektorów

Od oficjalnego objęcia rządów przez prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla upłynęła zaledwie doba, a już są pierwsze decyzje personalne odwołujące kilku dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta. Jak dowiedział się sadeczanin.info, w piątek wypowiedzenia otrzymało pięciu dyrektorów.

Ze stanowiskami pożegnali się: Józef Kantor, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji, Grzegorz Chochla, dyrektor Wydziału Zdrowia, Leszek Langer, dyrektor Urzędu Pracy w Nowym Sączu i Dariusz Górski, komendant Straży Miejskiej. Wypowiedzenie z zajmowanego stanowiska otrzymała także Marta Wieciech-Kumięga, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska.

Prezydent Ludomir Handzel, pytany na drugi dzień po wyborze, czy należy się spodziewać "wietrzenia Urzędu Miasta" uspokajał, że najpierw musi się poznać kompetencje ludzi pracujących w urzędzie.

Jednak dzisiaj, jak dowiedział się Sądeczanin.info pierwsze decyzje kadrowe nowej władzy dotknęły już kilku szefów wydziałów Urzędu Miasta.

W piątek 23 listopada w Urzędzie Miasta wypowiedzenia z pracy zostały wręczone kilku dyrektorom Wydziałów: Grzegorzowi Chochli, który kierował Wydziałem Zdrowia, dyrektorowi Józefowi Kantorowi, który kierował Wydziałem Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji, Leszkowi Langerowi, dyrektorowi Urzędu Pracy w Nowym Sączu, a także Dariuszowi Górskiemu, komendantowi Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Piastowaną funkcję dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska straciła także dyrektor Marta Wieciech-Kumięga.

Udało się nam dzisiaj porozmawiać z prezydentem miasta Ludomirem Handzlem. W rozmowie z "Sądeczanin. info" potwierdził tę informację. Poprosił jednak, aby skontaktować się w tej sprawie o szczegóły z Arturem Bochenkiem, nowym, mianowanym w piątek wiceprezydentem Nowego Sącza.

- Tak to prawda. Potwierdzam, że dyrektorzy: Grzegorz Chochla, Józef Kantor, Leszek Langer oraz komendant Straży Miejskiej Dariusz Górski zostali dzisiaj  odwołani z zajmowanej funkcji z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia bez konieczności świadczenia obowiązku pracy. Dyrektor Marcie Wieciech-Kumięga, w drodze porozumienia, będzie powierzone inne stanowisko w wydziale, którym dotychczas kierowała - stwierdził Artur Bochenek.

Zapytaliśmy Artura Bochenka, dlaczego dyrektorzy i komendant Straży Miejskiej zostali odwołani?

- Brak zaufania do tych osób - odparł krótko wiceprezydent.

Czy w ratuszu szykują się kolejne tego rodzaju decyzje? - dopytywaliśmy.

- Być może takie decyzje mogą jeszcze zapaść, ale jest jeszcze za wcześnie na konkrety - odparł wiceprezydent Bochenek. - Przyglądamy się i analizujemy sytuację.

Pełniącymi funkcję odwołanych dyrektorów zostali kierownicy w wydziałach. Prawdopodobnie - docelowo - nowymi szefami wydziałów magistratu zostaną nowi ludzie, wyłonieni w drodze konkursów.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe