Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
07/03/2017 - 10:40

Oddali serca w przedsprzedaży dla maluchów, które straciły rodziców w wypadku w Kurowie

Madzia, Mikołaj i Damian nadal mogą liczyć na troskę i pomoc ze strony mieszkańców gminy Chełmiec. W Świniarsku, podczas koncertu charytatywnego w Zespole Szkół zebrano prawie 10 tysięcy złotych, które trafiły do prawnych opiekunów maluchów.

Dzieci, bliźniaki w wieku pięciu lat i ich dziewięcioletni brat straciły rodziców w czasie tragicznego wypadku w Kurowie w styczniu.

- Mieszkańcy naszej gminy i goście okazali się niezwykle hojni zebraliśmy kwotę 9 tysięcy 163 złotych i 5 koron słowackich, która w całości zostanie przekazana na rzecz wspomnianych maluchów ze Świniarska - relacjonuje dyrekcja szkoły.

- Pieniądze zostaną wpłacone na konto rodziny a stare 5 koron przekazane na szczęście opiekunowi dzieciaków. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem bilety rozeszły się już w przedsprzedaży - zaznaczają.

Zobacz też: Wypadek pod Kurowem: rodzice nie żyją, córka walczy o życie. Przeklęta droga nr 75... [AKTUALIZACJA]

- A wszystko zaczęło się od e-maila, którego pani Ania Ślęzak przesłała do Bernarda Stawiarskiego Wójta Gminy Chełmiec z propozycją zorganizowani koncertu. Koncert zorganizowaliśmy a wójt objął nad nim Honorowy Patronat. Nie spodziewaliśmy się, że aż tak dużo ludzi zechce pomóc w realizacji całego przedsięwzięcia i wesprzeć tak szczytny cel - podkreślają organizatorzy.

Co bardzo budujące zespoły, które grały podczas koncertu: Baciary i Kruca Banda oraz prowadzący imprezę wystąpili nieodpłatnie.

Zobacz też: Wypadek pod Kurowem. Dotknięte tragedią dzieci nie zostaną bez pomocy. Zbieramy dla nich pieniądze

Inicjatorką koncertu była pani Anna Ślęzak, który napisała email z propozycją organizacji imprezy, którą wójt natychmiast podchwycił. Bernard Stawiarski zaznacza, że pewnie na tym nie koniec. – Rodzina jest cały czas pod opieką naszego GOPS-u a już trzy dni po wypadku podczas jasełek w Zespole Szkół w Chełmcu dyrektor rzucił spontanicznie propozycję zbiórki. Ludzie byli zupełnie nieprzygotowani a udało się zebrać, co mnie niezmiernie i mile zaskoczyło, aż około dwóch i pół  tysiąca złotych.

ES [email protected] Fot.: ZS w Świniarsku

Pomagamy, koncert w Świniarsku


Dziękujemy za przesłanie błędu