Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
10/09/2020 - 15:40

Oddział chorób wewnętrznych szpitala w Limanowej znowu przyjmuje pacjentów!

Oddział chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej znowu przyjmuje pacjentów, jak również wypisuje tych, którzy mogą już opuścić lecznicę. Oddział wrócił znowu do normalnej pracy.

Przypomnijmy, że działalność wspomnianego oddziału została zawieszona 1 września właśnie tam zostało potwierdzone nowe ognisko koronawirusa.

Przypomnijmy, że zakażenie wykryto u dwóch osób z personelu opiekującego się pacjentami oddziału wewnętrznego, a także u dwóch pacjentów.

Natychmiast zostały wstrzymane przyjęcia i wypisy chorych.

- Oddział po kilku dniach wrócił do normalnej pracy – mówi Marcin Radzięta, dyrektor szpitala w Limanowej. – Pozwoliły na to wyniki badań w kierunku koronawirusa przeprowadzonych wśród pacjentów, przebywających w tym oddziale. Wyniki były negatywne. A to pozwoliło na to, aby ponownie przyjmować pacjentów do oddziału, a także wypisywać tych, którzy mogą już opuścić szpital.

Powiat limanowski, od ubiegłego piątku jest ujęty w czerwonej strefie. Dopiero od soboty będzie w strefie żółtej. ([email protected], fot. Szpital w Limanowej).Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)