Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
09/09/2022 - 12:45

Odeszła wspaniała nauczycielka, otwarta, życzliwa ludziom osoba. Zgasła za wcześnie

Rodzina, przyjaciele, znajomi, koleżanki i koledzy oraz młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej, a także mieszkańcy odprowadzą na miejsce wiecznego spoczynku śp. Krystynę Oleksy – Kurcz, wspaniałą nauczycielkę, która przez wiele lat uczyła w tej szkole. Odeszła w wieku 58 lat pod ciężkiej chorobie.

Krystyna Oleksy-Kurcz zmarła 7 września. Była wspaniałym człowiekiem i pedagogiem, można przeczytać w nekrologu, jaki Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej zamieściła na swojej stronie. Była zawsze wrażliwa na ludzką krzywdę i gotowa nieść pomoc.

- Wspaniała koleżanka, ciepła, otwarta, życzliwa ludziom – wspomina zmarłą Renata Prusak, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej. – Zapamiętamy naszą koleżankę – wspaniałego nauczyciela jako osobę pełną humoru. Taka była nasza Krysia.

Krystyna Oleksy-Kurcz pracowała w Szkole Podstawowej w Łososinie Dolnej od 1983 roku. Cały czas w tej placówce.

- Wcześniej uczyła dzieci w oddziałach przedszkolnych, uczyła WF - u. Sprawowała też opiekę nad dziećmi specjalnej troski, z którymi prowadziła indywidualne zajęcia rewalidacyjne. W ostatnich latach była szkolną bibliotekarką, ale wcześniej była także pedagogiem szkolnym. Bardzo oddana pracy.

To do niej uczniowie zwracali się, gdy trzeba było poszukać obowiązkowej lektury, gdy trzeba było znaleźć bardzo pilnie informację, by można było napisać zadanie.

Całym swoim życiem zasłużyła na szacunek wszystkich, którzy ją znali.

Pogrzeb śp. Krystyny Oleksy – Kurcz odbędzie się dzisiaj  w Tęgoborzu. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 15 w miejscowym kościele, a potem ciało zostanie odprowadzone na miejsce wiecznego spoczynku na miejscowym cmentarzu.

Rodzinie zmarłej redakcja składa kondolencje.

[email protected]adeczanin.info, źródło: SP w Łososinie Dolnej fot. arch. SP w Łososinie Dolnej.Dziękujemy za przesłanie błędu