Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
27/10/2018 - 11:40

Odsłonięcie pomnika i bieg niepodległości: utrudnienia w ruchu w centrum miasta

W niedzielę (28 października) w Nowym Sączu, w związku z uroczystościami związanymi z odsłonięciem pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przysięgą strzelecką niektóre ulice w centrum miasta będą wyłączone z ruchu.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się uroczystą mszą świętą o godz. 12.15 w kościele św. Kazimierza. O godz. 13.10 spod kościoła uczestnicy przejdą ulicami: Długosza, Mickiewicza na ul. al. Wolności. Pomnik zostanie odsłonięty o godz. 13.40, a potem odbędzie się uroczysta przysięga młodzieży ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW.

W godzinach od 13 do około 13.40 nastąpi wyłączenie z ruchu ul. Długosza (odcinek od ul. Kościuszki do ul. Mickiewicza), ul. Mickiewicza (odcinek od ul. Długosza do Al. Wolności), Al. Wolności (odcinek od ul. Mickiewicza do ul. Żeromskiego).

Od godz. 13.40 do ok. 14.30 nastąpi zamknięcie ruchu na Al. Wolności (odcinek od ul. Grodzkiej do ul. Staszica, w tym ulice dojazdowe).

- Kierowców prosimy o dostosowanie się do zamiennej organizacji ruchu i przepraszamy za utrudnienia - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek. 

To jeszcze nie koniec utrudnień w tym dniu. Po uroczystościach związanych z odsłonięciem pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego rozpocznie się Sądecki Bieg Niepodległości.

Dlatego też już przed godz. 14.50 do 15.35 wyłączone z ruchu będą Aleje Wolności (od ul. Staszica w kierunku dworca PKP), ul. Grodzka, ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, ul. Zygmuntowska i Al. Batorego (od ul. Zygmuntowskiej w kierunku Rynku). Tymi ulicami będą biegli zawodnicy.

Informacje o zmianach kursowania autobusów będą dostępne na http://www.mpk.nowysacz.pl/

Opr. IM., Fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe