Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
02/08/2023 - 12:20

Ogromne korki w Nowym Sączu. Sznur samochodów ciągnie się przez wiele metrów [ZDJĘCIA]

W ostatnich miesiącach korki przy skrzyżowaniu ulicy Kamiennej z Alejami Piłsudskiego w Nowym Sączu tworzyły się regularnie. Po otwarciu nowego ronda jest podobnie. Tym razem wszystkiemu winna jest jednak budowa mostu na Kamienicy. W godzinach szczytu mamy tutaj sznur aut.

Korki w Nowym Sączu

Budowa dwóch rond na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu przeciągała się bardzo długo. Przez kilka miesięcy pracowała tutaj garstka pracowników. Obecnie, ronda są już otwarte i możliwa jest pełna przejezdność.

Przypomnijmy, że podczas remontu tworzyły się ogromne korki. Sznur samochodów widoczny był niemal z każdej strony. Zatrzymywały się wówczas zarówno pojazdy jadące w stronę Krynicy, jak i te podróżujące w kierunku centrum Nowego Sącza.

Budowa mostu w Nowym Sączu

Taki stan rzeczy utrzymywał się bardzo długo. I choć prace przy rondach nie są już prowadzone, to korki, zwłaszcza w godzinach szczytu, wciąż się tworzą. Tym razem z innego powodu.

Wszystko z racji prac prowadzonych przy moście na Kamienicy. Mamy w tamtym miejscu wahadło, co wpływa na płynność ruchu. Auta stoją w wielometrowym zatorze z obu stron rzeki.

Nie brakuje sytuacji, że pojazdy zatrzymują się już na rondzie na Alejach Piłsudskiego, przez co jest niemal w całości zablokowane. Kierowcy muszą się zatem znowu uzbroić w cierpliwość. Czas ich podróży może być znacznie dłuższy. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd) 

Korek na ul. Kamiennej w Nowym Sączu
W ostatnich miesiącach korki przy skrzyżowaniu ulicy Kamiennej z Alejami Piłsudskiego w Nowym Sączu tworzyły się regularnie. Tym razem wszystkiemu winna jest budowa mostu na Kamienicy.


Dziękujemy za przesłanie błędu