Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
11/09/2018 - 09:00

Oryginalna „ławeczka” a może leżanka? Tylko pod sądeckim zamkiem

Wracamy do tematu reprezentacyjnego miejsca, jakim są niewątpliwie ruiny sądeckiego zamku. Wizualny efekt tego miejsca, jak informowaliśmy kilka dni temu psują pozostawione w krzakach opróżnione butelki i puszki po napojach oraz piwie, a także i inne śmieci.

Biesiadnicy opanowali miejsce nieopodal Baszty Kowalskiej, na kamieniach znajdujących się na skarpie, z której można podziwiać panoramę miasta, między innymi na Helenę. Teraz zamkowa skarpa stała się najlepszym miejscem widokowym  dla mieszkańców, którzy z uwagą śledzą postępy prac na budowie mostu heleńskiego oraz nowym rondzie.

Czytaj także: Reprezentacyjne miejsce w Nowym Sączu. Nie ma, co! [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu przy ruinach zamku było tam „malutkie” śmietnisko. Część plastikowych butelek i śmieci zniknęło, ale nie wszystkie. Płożące się na skarpie rośliny, które tam rosną i pokrywają – całe szczęście – większość kamiennych głazów nie zasłonią jednak wszystkiego. Tym bardziej nie zasłonią dalej tam tkwiących pozostawionych „ na widoku” puszek z piwa. Może to nie te sprzed kilku dni, ale nowa dostawa.

Nas zaskoczył jeszcze jeden, leżący nieopodal ciekawy przedmiot. Plastikowy, pęknięty zderzak samochodowy. Może ktoś go tam przytaszczył, aby zrobić sobie oryginalną „ławeczkę” do siedzenia, a może coś lepszego – leżankę. Patent jest przedni.  Nie prawda? Można się pohuśtać. Zapraszamy z kocykiem

[email protected], Fot. IM.

Oryginalna ławeczka pod zamkiem
Oryginalna ławeczka pod zamkiem


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)