Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
11/06/2020 - 08:00

Otwierają granice, a na tory powraca wakacyjny skład Muszyna-Poprad

Ta wiadomość ucieszy miłośników podróży koleją. Na tory powraca wakacyjny skład Muszyna-Poprad, który latem ubiegłym roku okazał się hitem. Od 14 czerwca na kolei obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów.

W najbliższą niedzielę, 14 czerwca wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Na tory powraca skład Muszyna-Poprad, który w ubiegłe wakacje okazał się hitem. Przewiózł tysiące pasażerów. Granice Polski, zamknięte od 15 marca z powodu pandemii, otwarte zostaną w sobotę 13 czerwca. 

Pociąg wyruszy dwukrotnie ze słowackiego Popradu o godz. 7. 30 i 15.27, w Muszynie będzie (odpowiednio) o godz. 9. 10 i 17. 11. Natomiast z Muszyny wyjedzie o godz. 9.53. i 17. 56, w Popradzie będzie (odpowiednio) o godz. 11. 22 i 19. 27. 

Pomysłodawcami przywrócenia kursowania pociągu byli miłośnicy kolei, których bolało, że Muszyna nie jest skomunikowana ze słowackim Plavcem i Popradem. Nowosądeckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei zależało na realizacji tego projektu, który stał się nowym produktem turystycznym. 

Szczegółowe informacje na temat nowości w rozkładzie jazdy, wprowadzanych zmian, a także możliwych utrudnień na poszczególnych trasach można znaleźć na stronie internetowej https://bit.ly/3cMxxqL

Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie do 29 sierpnia.  Kraków Główny-Tarnów- Nowy Sącz / Krynica-Zdrój / Jasło https://bit.ly/3hbXdRe Kraków Główny / Nowy Sącz - Stróże - Jasło https://bit.ly/3cMkHcb  Muszyna - Poprad https://bit.ly/2YktBbs

(MK) fot. ilustracyjne aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe