Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
16/11/2022 - 10:15

Otworzyli drugi PSZOK w gminie. Tu można bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminie Łącko jest już otwarty. Mieszkańcy mogą przywieźć posegregowane śmieci do Jazowska. W jakich godzinach jest czynny nowy PSZOK?

To może Cię zainteresować: Problematyczne opakowania i segregacja. Gdzie wyrzucasz blistry po tabletkach?

PSZOK w Jazowsku już otwarty

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jazowsku jest już otwarty. Tutaj mieszkańcy mogą przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci. To drugi taki punkt na mapie gminy Łącko.

Budowa PSZOKu w Jazowsku kosztowała łącki samorząd niecałe 2 miliony złotych. Ale gmina dostała dofinansowanie w wysokości ponad 1 650 000 złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

PSZOK Jazowsko – godziny otwarcia

Punk Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jazowsku jest czynny w każdy poniedziałek i czwartek od godziny 7:00 do 15:00. PSZOK będzie również otwarty w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca w godzinach 7:00 – 15:00.

We wtorki, środy, piątki i pozostałe soboty miesiąca PSZOK w Jazowsku będzie nieczynny. Aby uzyskać więcej informacji, mieszkańcy mogą skorzystać z numeru telefonu: 18 444 55 58.

Nie przegap: Po co segregować, jak wszystko trafia do jednego miejsca? Obalamy mit śmieciarki

PSZOK w Łącku – godziny otwarcia

Na terenie gminy Łącko działa jeszcze jeden punkt, gdzie można zostawić odpady. PSZOK znajduje się obok oczyszczalni ścieków w Łącku.

PSZOK w Łącku jest nieczynny w każdy poniedziałek i czwartek. Mieszkańcy mogą przywieźć odpady we wtorki, środy i piątki w godzinach od 7:00 do 15:00. PSZOK w Łącku czynny jest także w soboty od godziny 7:00 do 15:00.

Jakie odpady przyjmuje PSZOK?

Każdy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zapewnia przyjęcie takich odpadów jak: odpady wielkogabarytowe, odpady zielone, odpady budowlane, poremontowe i rozbiórkowe, elektrośmieci, baterie, akumulatory, opakowania z papieru i tektury, odpady z metali i tworzyw sztucznych oraz szkło opakowaniowe, a także szkło okienne, drzwiowe, bezbarwne i lustra.

Na PSZOKu można też bezpłatnie zostawić m.in. odzież, przeterminowane leki, zużyte opony, meble, materace, świetlówki, lodówki, chłodziarki, klimatyzatory domowe, farby, kleje, detergenty czy opakowania po substancjach niebezpiecznych. Więcej dowiesz się tutaj: Do którego pojemnika wrzucasz karton po mleku? Największe błędy segregacji

([email protected], fot. UG Łącko)

Otworzyli nowy PSZOK w Jazowsku. Tutaj można przywieźć śmieci
Mieszkańcy gminy Łącko mogą już korzystać z nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jazowsku. (Fot. UG Łącko)


Dziękujemy za przesłanie błędu