Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
14/02/2020 - 16:05

Pacjent z objawami wirusa z Wuhan w sądeckim szpitalu. Trzeba czekać na wyniki

Trwają badania pacjenta, który dzisiaj trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu z objawami podobnymi do tych, które występują u pacjentów zakażonych koronawirusem, czy, jak mówią inni - wirusem z Wuhan. SOR jest nadal zamknięty.

W sądeckim szpitalu natychmiast zostały wdrożone wszystkie niezbędne procedury.

- Trzeba czekać na wyniki badań – mówi Dominika Łatak-Glonek, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. – Istotną kwestią jest wywiad epidemiologiczny prowadzony przez lekarza z pacjentem.

Jak zaznacza rzeczniczka WSSE w Krakowie kluczową kwestią jest to, czy pacjent mógł mieć kontakt z osobą chorą, która wróciła z Chin, bądź sam w tym kraju przebywał.

Trzeba pamiętać, że obecnie również mamy sezon grypy i pacjent, który trafił dzisiaj do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego może przechodzić grypę. Wczoraj do szpitala w Dębicy trafił mężczyzna azjatyckiego pochodzenia, który w ostatnich dniach wrócił z Chin.

Jak powiedział portalowi Sądeczanin.info dyrektor szpitala w Dębicy Przemysław Wojtys, pacjent, który prosił o przebadanie, został zabrany z miejsca zamieszkania.

Zobacz: Koronawirus w Nowym Sączu? Chory to strażnik graniczny z lotniska w Balicach

- Karetką, gdzie zespół medyczny stosował wszelkie procedury medyczne przetransportował tego mężczyznę do szpitala, który trafił bezpośrednio, ze względów bezpieczeństwa i z pominięciem SOER-u na oddział zakaźny. Pacjent jest oczywiście izolowany. Nie ma żadnych objawów. Czuje się dobrze.  Obserwujemy jego stan zdrowia.

[email protected], r. [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe