Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
22/09/2018 - 13:20

Palił się dach galerii przy Prażmowskiego! Ewakuowało się 30 osób

W piątek 21 września po godzinie 7 wybuchł pożar na dachu galerii przy Prażmowskiego. Zanim na miejsce przybyli ratownicy z budynku ewakuowało się 30 pracowników i klientów.

Zobacz też: Fuks stulecia! Auto przebite na wylot barierą jak rożnem a kierowca cały!

Doniesienia strażaków na temat pożaru, do którego doszło rano przy ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu są dość lakoniczne. W oficjalnym komunikacie na stronie internetowej KM PSP w Nowym Sączu jako miejsce pożaru wskazuje się: obiekt handlowy.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru na dachu obiektu.  Pożarem objęta było nadbudowane pomieszczenie pod którym znajdował się szyb windy.  Szef ochrony budynku przed przyjazdem zastępów straży podjął próbę ugaszenia pożaru gaśnicą proszkową. Wszyscy pracownicy oraz użytkownicy obiektu (około 30 osób) opuścili go przed przybyciem strażaków – brzmi fragment komunikatu.

Zobacz też: Jechał dostawczakiem obwodnicą Nowego Sącza. Nagle z samochodu odpadły koła

Akcja gaśnicza prowadzona była dwutorowo – część strażaków weszło do wnętrza obiektu i tamtędy dostała się na górę a kolejni strażacy weszli na dach przy pomocy drabin. Z racji specyfiki palącego się pomieszczenia gaszono je proszkiem. Ze środka wyniesiono też całe wyposażenie. Usunięto płyty OSB z elewacji oraz szyny z nadpalonymi kablami elektrycznymi.

Gdy ogień ugaszono, wszystkie jego ewentualne zarzewia jeszcze raz przelane zostały wodą a całość obiektu sprawdzona kamerą termowizyjną. Dodatkowo ratownicy sprawdzili kanały wentylacyjne w całym obiekcie, kanały technicznie i cały szyb windy.

W akacji brały udział trzy zastępy strażaków z JRG nr 1 w Nowym Sączu. W sumie trwała ona około godziny. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. O tym, że  pojawił się ogień strażacy wiedzieli z monitoringu przeciwpożarowego w obiekcie - system sam powiadomił ratowników o zagrożeniu. 

ES [email protected] Fot.: KM PSP w NSDziękujemy za przesłanie błędu