Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
31/05/2022 - 10:40

Pani Waleria skończyła 100 lat! To była wyjątkowa uroczystość [ZDJĘCIA]

Takie uroczystości nie zdarzają się często. Najstarsza mieszkanka Cieniawy - Waleria Bochenek skończyła właśnie 100 lat. Z tej okazji najlepsze życzenia złożyli jej m.in. wójt gminy Grybów, sołtysi Cieniawy i Białej Niżnej, radni oraz Irena Miczołek - prezes SKT „Sądeczanin” oddział Grybów.

Setne urodziny nie zdarzają się często. W naszym regionie żyje niewiele osób, które mogą pochwalić się trzycyfrowym wiekiem. To grono się właśnie powiększyło. Wyjątkowe święto w Gminnym Domu Pomocy Społecznej obchodziła Waleria Bochenek z Cieniawy.

Pani Waleria jest najstarszą mieszkanką swojej miejscowości. Od pięciu lat przebywa w DPS-ie. Z okazji wyjątkowych urodzin odwiedził ją wójt gminy Grybów Jacek Migacz wraz z sołtysem Dariuszem Jasińskim. Obecna była również prezes grybowskiego oddziału SKT Sądeczanin – Irena Miczołek, która często odwiedza jubilatkę.

Wójt wręczył solenizantce okolicznościowy list gratulacyjny oraz przekazał na jej ręce życzenia i gratulacje od premiera Mateusza Morawieckiego oraz wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

Zobacz także: W Gołkowicach Platforma robi Meet Up. Zapisz się, spotkaj Donalda Tuska

Życzenia popłynęły również od przewodniczącego Rady Gminy Grybów Jacka Ziębca, kierownika GOK-u Marii Majcher, radnych gminy Grybów - Krzysztofa Oleksego i Adriana Czochóra oraz sołtysów wsi Biała Niżna i Cieniawa.

Tego dnia odbyła się również msza św. w intencji stulatki, odprawiona przez ks. Piotra Kalinowskiego z parafii Matki Bożej Różańcowej w Białej Niżnej.  

Waleria Bochenek urodziła się 28 maja 1922 roku w Cieniawie na Podlesiu. Przez całe życie ciężko pracowała na roli, wykonując swoje obowiązki z ogromną starannością. Jej brat był w przeszłości sołtysem, a siostra pierwszą i wieloletnią gospodynią plebanii.

- Wiedziała co to głód. Szanowała chleb. Martwiła się o niego, zbierała każdy kłos zboża. Ciężko pracowała przy dojeniu krów, często przy tej pracy przysypiając ze zmęczenia. Jak to było w tamtych latach obecna była także przy żniwach, sianokosach, zbieraniu plonów z pola – wspominają mieszkańcy Cieniawy.

Jaki jest przepis na długowieczność? Irena Miczołek wyjaśnia, że gmina Grybów ma wiele walorów krajobrazowych czy środowiskowych, które temu sprzyja. Pani Waleria jest doskonałym potwierdzeniem. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć jubilatce dwieście lat! ([email protected], fot.: DPS Biała Niżna)

Setne urodziny Pani Walerii Bochenek
Takie uroczystości zawsze są wyjątkowe. Najstarsza mieszkanka Cieniawy Waleria Bochenek skończyła właśnie 100 lat!


Dziękujemy za przesłanie błędu