Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
11/11/2022 - 18:45

Patriotyzm trzeba pielęgnować i podsycać w młodym pokoleniu

To wybrzmiało bardzo głośno podczas dzisiejszych uroczystości 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się na plantach i pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu.

W tych dwóch miejscach nie mogło zabraknąć dzisiaj mieszkańców, którzy w tym szczególnym dniu uczcili wybicie się Polski, w tym Nowego Sącza i Sądecczyzny na niepodległość.

- W takim dniu pod Dębem Wolności musieliśmy pojawić się całą rodziną – powiedziała Sądeczaninowi Monika Mróz - Stachurska – Jesteśmy rodziną harcerską. Co roku staramy się uczestniczyć w tych niepodległościowych uroczystościach. Staramy się uczcić niepodległą Polskę.

Pani Monika słusznie zauważyła, że przekazywanie młodemu pokoleniu wartości patriotycznych jest obowiązkiem nie tylko szkoły, ale właśnie obowiązkiem rodziców. Jednym z najważniejszych.

- Bardzo ważne, aby takie obchody, jak dzisiejsze spędzić rodzinnie, najlepiej na takich uroczystościach – dodaje nasza rozmówczyni.

Na Patriotycznym Śpiewaniu pod Dębem Wolności nie zabrakło także trzech sióstr, które co roku przychodzą na to patriotyczne wydarzenie.

- Zawsze o tej porze staramy się być pod Dębem Wolności na Patriotycznym Śpiewaniu – mówi Maria Sekuła - Praktykujemy to od lat, bo w rodzinie pielęgnujemy patriotyczne tradycje. Nasz dziadek walczył w wojnie z bolszewikami w 1920 roku, nasz tata walczył w wojnie obronnej w 1939 roku. Bycie na uroczystościach patriotycznych jest obowiązkiem w naszej rodzinie.

- Jesteśmy tutaj zawsze trzy. Trzy siostry – dodają Krystyna Szafraniec, Zofia Pyra. - Musimy być, właśnie w tym dniu tutaj, bo to jest nasz obowiązek. I obowiązek Polaków, aby te wartości patriotyczne wpajać i podsycać w młodym pokoleniu. Może warto zachęcać młodzież do oglądania filmów, gdzie te treści patriotyczne są bardzo mocno zaakcentowane.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu