Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
11/10/2019 - 07:10

Pawilon wystawienniczy nową atrakcją krynickiego Parku im. M. Dukieta

Po renowacji Park im. Mieczysława Dukieta wraz z fontanną setką w Krynicy-Zdroju zyskał nową oprawę. Dodatkową jego atrakcją będzie wkrótce makieta Deptaka, zainstalowana w pawilonie wystawienniczym, powstała na podstawie fotografii z 1862 roku. Właśnie trwają prace przy jej montażu. Oficjalne otwarcie inwestycji planowane jest w trzeciej dekadzie br.

W ramach projektu zrewitalizowano Park Dukieta o pow. 1,10 ha w sposób podkreślający jego specyficzne, tarasowe ukształtowanie. Zmodernizowano elementy małej architektury i wyposażenie, w tym fontanny, które zyskały nowoczesną formę.

Przestrzeń parkową uzupełniono o nowe atrakcyjne elementy takie, jak schody terenowe z siedziskami oraz leżakami. Kompleksowej modernizacji poddano oświetlenie parkowe, a nasadzenia zieleni stworzyło nowe aranżacje istniejących parkowych wnętrz.

Zmodernizowana i rozbudowana została publiczna toaleta, która na górnej kondygnacji uzupełniona jest o funkcję galeryjno- wystawienniczą. Prace prowadziła firma Park-M Poland sp. z o.o., na podstawie umowy z dnia 12 czerwca 2018 roku.

20 września br. podpisano protokół odbioru inwestycji „KURORT KRYNICA – rozwój infrastruktury uzdrowiskowej poprzez renowację Parku Dukieta. Pierwotny termin zakończenia prac wyznaczono na 31 grudnia 2018 roku. Jednak termin wydłużono do 30 czerwca br. roku.

-Wykonawca grzecznościowo udostępnił Park Dukieta w okresie wakacyjnym, wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu zarówno społeczności lokalnej, jak i gości oraz kuracjuszy.- mówi burmistrz Piotr Ryba. 

Wykonawca zobowiązany został do usunięcia stwierdzonych w trakcie odbioru usterek. - Są to między innymi: wymiana części uszkodzonych płyt granitowych, zabezpieczenie dysz fontanny „setki”, korekta systemu nagłośnienia, uzupełniające nasadzenia roślin czy korekta sterowania hydrauliką fontann.- dodaje burmistrz - Zostałem zapewniony, że do końca roku na swoje miejsce powróci też piesek z brązu, który stał się już legendą.


Dodatkową atrakcją Parku Dukieta będzie makieta Deptaka, zainstalowana w pawilonie wystawienniczym, powstała na podstawie fotografii z 1862 roku. Właśnie trwają prace przy jej montażu.Na ścianach zawisną zdjęcia porównawcze Deptaka z 1862 i 2019 roku., odpowiednie opisy oraz materiały informacyjne. Autorem makiety jest Leszek Walczyk.

(MK) fot. aut, UMiG K-ZDziękujemy za przesłanie błędu