Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
28/04/2017 - 06:05

Pędzi pociąg do kariery Wiktorii z Korzennej. Brylowanie w mediach i debiutancka płyta

Teledysk zaprezentowany w Teleexspresie , wywiad w pierwszym programie Polskiego Radia i wielka wygrana, na kolejnym festiwalu …. czternastoletnia Wiktoria Tracz z Korzennej przebojem wkracza na ścieżki muzycznej kariery. Nie tylko z zapamiętaniem kształci swoje wokalne umiejętności w The Brit School w Londynie, której absolwentką jest słynna Adele.Przymierza się też do nagrania debiutanckiej płyty.

Na wywiad do Polskiego Radia Wiktoria przyjechała prosto z Anglii. Była gościem muzycznej audycji Marii Szabłowskiej gdzie opowiadała między innymi o swojej nauce w The Brit School w Londynie, której absolwentkami są takie gwiazdy jak Adele, Amy Winehouse, czy Katie Melua. 

Przeczytaj też Narodziny gwiazdy z Korzennej. Uczy się śpiewu tam, gdzie słynna Adele, ma teledysk TVP

- Szkoła w Londynie, która jest naprawdę wspaniała, to dla mnie wielkie wyzwanie - mówiła w rozmowie z Polskim Radiem Wiktoria Tracz. - Bardzo chciałam się uczyć w miejscu, gdzie będę mogła robić to, co lubię i co jest moją największą pasją czyli śpiewanie i doskonalenie umiejętności. Nauka w Londynie potrwa jeszcze trzy lata, potem można iść już na studia.

Czy chciałabyś osiągnąć taki sukces jak Adele? - pytała Maria Szabłowska

- Mam nadzieję. Bardzo chciałabym śpiewać i robić to, co kocham - mówiła czternastolatka.

Jej pęd do sławy zaczął się już … w przedszkolu, gdzie - jak wspomina Wiktoria -była bardzo kreatywnym maluchem. Potem przyszła nauka gry na skrzypcach w szkole muzycznej. To tam spotkała nauczycielkę śpiewu, która zaszczepiła w niej pasję do muzycznych występów.

W kolejnych latach gwiazda z Korzennej zasłynęła z tego, że w cuglach wygrywała niemal wszystkie festiwale. Z czasem stała się prawdziwą kolekcjonerką nagród. Uczestniczyła w stu pięćdziesięciu festiwalach międzynarodowych i ogólnopolskich. Została laureatką stu trzydziestu!

Prawdziwa kariera nastolatki przyspieszyła w ubiegłym roku. To wtedy na Zjeździe Młodych Gwiazd w Szczecinie otrzymała nagrodę Fundacji Krzysztofa Dzikowskiego, polskiego satyryka, literata, autora tekstów piosenek i scenarzysty filmowego. Dzikowski, który towarzyszył Wiktorii podczas wywiadu w Polskim Radiu wspomina, że czternastolatka zadziwiła go wykonaniem utworu śpiewanego przed laty przez Katarzynę Sobczyk „ Był taki ktoś”.

- To trudna piosenka i zadziwiła mnie odważna decyzja Wiktorii o wyborze takiego własnie repertuaru. Byłem zdziwiony, interpretacją tekstu i doskonałym przygotowaniem wokalnym mimo tych jej czternastu  lat - mówił Dzikowski.  

Wkrótce potem rozpoczęła się współpraca Krzysztofa Dzikowskiego z Wiktorią. Napisał dla niej piosenkę, „Zimowy bal” do muzyki Marka Kisielińskiego. Debiutancki teledysk został zaprezentowany w Telekspresie.

Teraz Wiktoria znowu zadebiutowała, tym razem jako…. autorka piosenki, do której muzykę skomponowała Magdalena Olma. Po raz pierwszy młoda wokalista zaśpiewała swój utwór podczas jubileuszowego koncertu kabaretu Filipa Borowskiego.

To nie koniec sukcesów czternastoletniej gwiazdy z Korzennej. Teraz Wiktoria przymierza się do nagrania swojej pierwszej płyty.

W międzyczasie nastolatka znowu zgarnęła nagrodę, Grand Prix Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Aplauz 2017, zorganizowanym przez Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough. W rywalizacji wzięli udział wokaliści z całej Wielkiej Brytanii.

Agnieszka Michalik. Fot, Facebook, YoutubeDziękujemy za przesłanie błędu