Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
30/04/2021 - 11:10

Pięknie! Bez rozgłosu, bez zbiórek Kosarzyska same upamiętniły Danutę Szaflarską

Niewiele już osób w Piwnicznej-Zdroju wierzy jeszcze, że komitet, który zbierał pieniądze na upamiętnienie pochodzącej z Kosarzysk aktorki Danuty Szaflarskiej rzeczywiście coś wybuduje. Czy dlatego strażacy z OSP Kosarzyska wzięli sprawy w swoje ręce? Nieważne. Ważne, że jest pięknie.

Pięknie! Bez rozgłosu, bez zbiórek Kosarzyska same upamiętniły Danutę Szaflarską

O tym, że do dziś nie wiadomo, ile wspominany komitet tak naprawdę uzbierał przez ostatnie lata pieniędzy, że nie wiadomo na co one tak naprawdę zostaną wydane: na ławeczkę, na huśtawkę czy pomnik pisaliśmy już wiele razy m.in. w publikacji Gdzie są pieniądze na pomnik? Burmistrz chce uhonorować Szaflarską inaczej

Nawet radni mitygowani przez burmistrza nie są skorzy, by raz na zawsze temat wyjaśnić. Być może właśnie to zniecierpliwiło strażaków z OSP Kosarzyska, którzy wzięli sprawy w swoje ręce. I tak od kilku dni, obok również przez nich wyremontowanego zabytkowego wozu strażackiego jeszcze z XIX wieku stanęła pamiątkowa tabliczka i ładna, ozdobna ławeczka.  

Zobacz też: Fantastyczne! Zabytkowy wóz strażacki dostał nowe życie w Piwnicznej [ZDJĘCIA]

- A działo się to w przepięknej wsi Kosarzyska koło Piwnicznej, przy granicy słowackiej. Ta wieś… właściwie ukształtowała mnie. To znaczy, ona ciągle jest we mnie – czytamy słowa aktorki widniejące na owej tabliczce koło jej zdjęcia i krótkiej noty biograficznej.

A dla wszystkich, którzy chcieliby na ławeczce usiąść - stoi ona tuż obok kosarzyskiej remizy. ([email protected] Fot.: Facebook OSP Kosarzyska)

Pięknie! Bez rozgłosu, bez zbiórek Kosarzyska same upamiętniły Danutę Szaflarską
Niewiele już osób w Piwnicznej-Zdroju wierzy jeszcze w to, że komitet, który zbierał pieniądze na upamiętnienie pochodzącej z Kosarzysk aktorki Danuty Szaflarskiej rzeczywiście coś wybuduje. Czy dlatego strażacy z OSP Kosarzyska wzięli sprawy w swoje ręce? Nieważne. Ważne, że jest pięknie.


Dziękujemy za przesłanie błędu