Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
09/12/2022 - 18:20

Pierwsza dostawa opału dotarła do gminy. Jak mieszkańcy mogą odebrać węgiel?

Pierwsza dostawa węgla dotarła do Łącka. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać się po odbiór swoich zamówień. Kto dostanie węgiel jako pierwszy? Szczegóły poniżej.

Zobacz również: Tutaj odbywają się największe imprezy w regionie. Amfiteatr pod chmurką po liftingu

W piątek, 9 grudnia, do Łącka dotarła pierwsza dostawa węgla. Gmina otrzymała 33 tony węgla typu „groszek” i 42 tony węgla typu „kostka”. W sobotę ma przyjechać kolejny transport z węglem.

Kwalifikowany Dostawca Węgla przekazał opał Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Łącku. To właśnie ZGK będzie zajmowało się dystrybucją węgla na terenie gminy.

- Tak się szczęśliwie złożyło, że Zakład Gospodarski Komunalnej w Łącku ma wybetonowany plac, a tuż obok jest waga Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – mówi wójt Jan Dziedzina.

Jak dodaje wójt Łącka, pracownicy ZGK będą po kolei kontaktować się telefonicznie z osobami, które zamówiły węgiel w preferencyjnej cenie. Decydująca w tym przypadku jest kolejność składania wniosków. Ci, którzy pierwsi złożyli dokumenty – pierwsi będą mogli odebrać węgiel od ZGK.

Po otrzymaniu takiej informacji mieszkaniec powinien zgłosić się do kasy Urzędu Gminy w Łącku i opłacić swoje zamówienie. Samorząd sprzedaje węgiel w cenie 1 950 złotych (brutto) za tonę.

To może się przydać: Zbliża się zimowy koszmar kierowców. Kto odpowiada za odśnieżanie dróg w gminie Łącko?

Po opłaceniu węgla mieszkaniec powinien zgłosić się po odbiór opału do gminnego składu węgla. Ten zlokalizowany jest na placu targowym w Łącku, obok PSZOKu i oczyszczalni ścieków. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą potwierdzenia zapłaty! Skład czynny jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 7:30 do 14:30.

Największe zapotrzebowanie w gminie Łącko jest na węgiel opałowy orzech, mniejsze na ekogroszek. Jak na razie do gminy dotarły wnioski od około 700 gospodarstw domowych, które chcą kupić węgiel od samorządu w preferencyjnej cenie. Jeśli chodzi o łączne zapotrzebowanie – jest to ponad 1200 ton. ([email protected], fot. Freepik – dashu83)







Dziękujemy za przesłanie błędu