Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
19/12/2014 - 13:48

Pies wraca do zdrowia, wobec właściciela trwa postępowanie

Wygłodzony pies z miejscowości Krasne Potockie został w asyście policji odebrany właścicielowi przez wolontariuszy z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Teraz Feniks powoli dochodzi do zdrowia w lecznicy weterynaryjnej.
Psa do odzyskania zdrowia czeka długa droga. Oprócz tradycyjnego odżywiania zwierzę otrzymuje kroplówkę. Rana na nosie się goi, z innymi jest kłopot. Feniks przybrał 0,7 kg na wadze.

16 grudnia 2014 roku, w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu zostało złożone zawiadomienie przez przedstawiciela Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt o znęcaniu się nad psem. Obecnie w tej sprawie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzą czynności sprawdzające z art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt – informuje sierż. szt. Justyna Basiaga, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Oprócz zawiadomienia na Policji, członkowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zwrócili się do Urzędu Gminy Chełmiec o pozbawienia prawa własności nad psem rodziny z miejscowości Krasne Potockie.

Czytaj więcej: Pies-szkielet z Krasnego Potockiego. Na szczęście żyje

(JB)
Fot. TOZ


Dziękujemy za przesłanie błędu