Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
02/04/2024 - 10:25

Pijany noworodek, pijana matka. Prokuratura prowadzi postępowanie

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu prowadzi postępowanie w sprawie kobiety, która 10 marca w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Medikor” w Nowym Sączu urodziła pijane dziecko. Sama też, jak się okazało była pijana.

Przypomnijmy, że lekarze ze szpitala, w którym odbył się poród objęli bardzo dobrą opieką zarówno matkę jak i dziecko. Z nieoficjalnych informacji „Sądeczanina” wynikało, że lekarze długo walczyli o życie noworodka.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu. „Sądeczanin” skierował do prokuratury kilka pytań dotyczących tej sprawy. Okazało się, że kiedy odbywał się poród zarówno matka, jak i narodzony noworodek byli pijani.

- Zgromadzony na obecnym etapie dochodzenia materiał dowodowy wykazał, że w krwi narodzonego dziecka stwierdzono zawartość alkoholu na poziomie 1,90 promila, zaś matka dziecka miała stężenie 1,98 promila we krwi – powiedziała „Sądeczaninowi” Sylwia Lenart-Cabała, prokurator rejonowy w Nowym Sączu. W toku postępowania prokurator wystąpił do właściwego sądu celem ustanowienia reprezentanta dla małoletniego pokrzywdzonego, albowiem z uwagi na przedmiot postępowania żadne z rodziców nie może go reprezentować.

Na inne pytania, które zadaliśmy śledczym nie uzyskaliśmy na razie odpowiedzi.

- Z uwagi na dobro tego postępowania śledczy nie podają w tej sprawie więcej szczegółów – dodaje szefowa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Do sprawy będziemy wracać.

[email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu