Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
13/05/2021 - 16:30

Pijarska i Hoffmanowej do remontu. Co tu się zmieni?

To informacje ważne nie tylko z punktu widzenia kierowców i komfortu jazdy, ale również wizerunkowo – w końcu ulice Pijarska i Hoffmanowej są w ścisłym centrum Nowego Sącza. Miasto chce, by zostały wyremontowane i już wiadomo, że oferty złożyły aż cztery firmy.

Pijarska i Hoffmanowej do remontu. Co tu się zmieni?

Przy ulicy Pijarskiej mieści się też siedziba Sądu Okręgowego w Nowym Sączu więc i przyjezdnych jest tu sporo. Jak dziś wygląda to miejsce? Doskonale obrazuje to zdjęcie zamieszczone w ogłoszeniu o przetargu na stronie Miejskiego Zarządu Dróg. O splendorze adekwatnym do położenia nie ma tu mowy.

Zniszczona, kruszejąca nawierzchnia, koleiny, ślady po zaklejaniu ubytków. Dobra wiadomość jest taka, że w wyznaczonym przez MZD terminie, czyli do 7 maja oferty złożyły cztery firmy. Najtańsza opiewa na 129 155,85 zł i została złożona przez firmę z Nowego Sącza. W najdroższej - firmy z Dębicy wycena sięgnęła 180 855,85 zł.

Jeśli miasto zdecyduje się na wybór którejś z nich to wykonawca będzie się musiał wyrobić z robotami do 20 sierpnia. Jak informuje prezydent Ludomir Handzel sprowadzą się one do wymiany asfaltu.

- Ogromnie nas to cieszy, bo może jeszcze tu kół nie urywa, ale stan tych ulic jest bardzo zły. Jako mieszkańcy, obok tego co władze, pan prezydent, robią z własnej inicjatywy bardzo byśmy prosili o zajęcie się w dalszej kolejności ulicą Matejki, bo na dziś jej stan jest po prostu dramatyczny – komentuje w imieniu mieszkańców przewodniczący zarządu osiedla Stare Miasto Przemysław Gawłowski.

Harmonogram prac wraz z informacją o objazdach i ograniczeniach w ruchu przedstawimy w osobnej publikacji. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: MZD Nowy Sącz)

Straszny wypadek w Powroźniku. Nie żyje około 20-letni motocyklista. [FILM, ZDJĘCIA]

Opublikowany przez Sądeczanin Czwartek, 13 maja 2021


Dziękujemy za przesłanie błędu