Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
20/02/2019 - 12:35

PiS już ustawia regionalną listę. Wyborczy wyścig do Brukseli

Ruszył wyborczy wyścig do Europarlamentu. Jest już czołówka naszej listy z PiS. Na razie nie jest jeszcze znany kształt pełnych list Prawa i Sprawiedliwości, ale partia Jarosława Kaczyńskiego już ogłosiła wyborcze lokomotywy w regionach.

Powoli rozkręcą się kampania przed majowymi wyborami do Europarlamentu. Machinę puściło już w ruch Prawo i Sprawiedliwość. Komitet wyborczy partii właśnie oficjalnie ogłosił liderów swoich list. Już wiadomo, że w Małopolsce „jedynkę” dostała była premier Beata Szydło. Numerem dwa został dotychczasowy europoseł Ryszard Legutko.

Beata Szydło po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS powiedziała dziennikarzom, że kandydaci PiS walczą o jak najlepszy wynik dla partii, by zwyciężyć.  – I wierzę, że ta drużyna zrobi rzeczywiście dobry rezultat, a chcemy w europarlamencie załatwić dużo ważnych spraw dla Polski i dlatego, jak państwo widzicie, to są naprawdę mocne kandydatury. Pozostałe, które niebawem będą państwu przedstawione, również są mocnymi kandydaturami i naszym celem jest zwycięstwo. I w tych wyborach, i tych jesiennych – mówiła Szydło.

Czy na regionalnej liście znajdą się politycy z Sądecczyzny? To pytanie pozostaje na razie bez odpowiedzi, bo pełny skład list ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego na razie nie jest znany.

- Potrzebujemy odrobinę czasu, by doprecyzować listy do Parlamentu Europejskiego. Jak tylko będą zaakceptowane w całości, to je zaprezentujemy –mówiła we wtorek dziennikarzom w Warszawie Beata Mazurek, rzeczniczka PiS.

Kampanią pokieruje Tomasz Poręba. Jak poinformowała Mazurek został jednogłośnie wybrany szefem sztabu wyborczego.

Poręba, który już druga kadencję jest eurodeputowanym w okręgu rzeszowskiego, to syn powiatowego radnego Antoniego Poręby. Był już szefem sztabu podczas ostatnich wyborów samorządowych.

[email protected] fot. Jm

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach