Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
02/06/2022 - 15:20

Piwniczna-Zdrój: będą dwa nowe mosty w Kosarzyskach

Piwniczańskiemu samorządowi udało się w końcu wyłonić wykonawcę wyjątkowo ważnego dla Kosarzysk przedsięwzięcia. Chodzi o modernizację dwóch mostów. Gdzie dokładnie i za ile?

Gmina Piwniczna-Zdrój ma w swojej administracji aż kilkadziesiąt przepraw nad rzekami i potokami. Szkopuł w tym, że część z nich nawet nie można zaliczyć do kategorii mostów. Łatwo sobie wyobrazić, jakie to niesie konsekwencje jeśli gmina chce je legalnie wyremontować. Aby uświadomić sobie skalę problemu wystarczy przejść się na osiedle Czercz (fot.: powyżej) albo zajrzeć do Kosarzysk. Dlatego tak ważne są inwestycje w rodzaju tych, które opiszemy poniżej.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: jest 5 milionów na drogę w Kokuszce. Co się zmieni?

Dzięki dofinansowaniu z programu Polski Ład i rozstrzygniętemu właśnie przetargowi gmina może zmodernizować w końcu dwa mosty na osiedlu Kosarzyska. Pierwszy – dziś to zwykła betonowa płyta przerzucona nad potokiem – w ciągu drogi prowadzącej przez skład drewna w kierunku Zaczerczyka, drugi - na drodze prowadzącej na osiedle Rewałówka.

Przetarg na realizację zadań jest już rozstrzygnięty. W sumie ich realizacja będzie kosztować 1 300 000 zł. Zadanie będzie zrealizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Tym samym o szczegółach parametrów mostów będzie można mówić dopiero po projektant będzie miał za sobą wszystkie uzgodnienia wodno – prawne. Najważniejsze jednak jest to, że całość prac ma być wykonana do listopada przyszłego roku. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu